به گزارش خبرنگار سخن، مرتضی رحمانی موحد در پاسخ به پرسش خبرنگاران در نشست خبری ستاد خدمات سفر درباره  بی احترامی جدید نیروهای ترکیه به یک شهروند ایرانی اظهار داشت: ما همیشه در زمینه روابط گردشگری با ترکیه و یا هر کشوری دو شرط احترام و امنیت منعکس می کنیم، تا شهروند ایرانی با این دو اصل میزبانی شود که به مقامات ترکیه نیز بارها این مسئله را عنوان کردیم.

وی ادامه داد: کما اینکه وزارت امور خارجه نیز این تذکرات را بارها به مقامات ترکیه اعلام کرده است و حتی در موردی نیز اعتراض شدیدی به مسئولان ترک صورت پذیرفت.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: درباره تصمیم کلان در این باره منوط به تصمیم وزارت امور خارجه هستیم ولی شهروندان ایرانی برای سفر به ترکیه وضعیت امنیت در مرزها و داخل ترکیه را بسنجد و مطمئناً مورد جدید بی احترامی به شهروند ایرانی در مرز ترکیه نیز رسیدگی جدی خواهد شد، کما اینکه در نوروز امسال نیز شاهد کاهش ۳۰ درصدی سفر ایرانی ها به ترکیه بودیم.

رحمانی موحد درباره کنار کشیدن وزارت آموزش و پرورش در زمینه اقامتگاه های خود در مدارس نیز توضیح داد: وزارت آموزش و پرورش خود از وضعیت اقامتگاه های مدارس ناراضی است و هماهنگی برای استفاده از مکانهای اقامتی دانشگاه آزاد است.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: ساماندهی تعطیلات هدفمند شود نیروهای آموزش و پرورش و خانواده های که فرزند دانش آموز دارند بهتر می توانند سفر کرده و شیرین تر از اقامتگاه ها استفاده کنند و این اقامت نیز از دوش آموزش و پرورش برداشته می شود.

انتهای پیام/

 

 

تسنیم