به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، برنامه زمانبندی اردوهای تیم ملی که در ۷ کمپ به صورت اردوهای کوتاه، میان و بلند مدت برگزار خواهد شد، بدین ترتیب است:

* کل روزهایی که شاگردان کی روش تا شروع جام جهانی به اردو می روند ۹۹ روز است.

* از این مدت ۹ روز فیفا دی، ۱۴ روز تعطیلات میان فصل، ۱۴ روز تعطیلات نوروز و ۳۹ روز پس از لیگ هفدهم برگزار خواهد شد.

* بدین ترتیب ۷۶ روز از اردوهای تیم ملی خللی به برنامه لیگ برتر وارد نخواهد کرد و ۲۳ روز از آنها باعث تعطیلی لیگ خواهد شد.

در زیر تقویم کی روش در اردوهای هفت گانه تا جام جهانی روسیه آورده شده است:

* اردوی اول : از تاریخ ۲ شهریور ماه شروع می شود و ۱۵ شهریور خاتمه خواهد یافت (اردوی ۱۴ روزه)

* اردوی دوم: از تاریخ ۶ مهرماه آغاز می گردد و تا ۱۹ مهر ادامه می یابد (اردوی ۱۴ روزه)

* اردوی سوم: از تاریخ ۱۱ آبان آغاز می شود و ۲۴ آبان خاتمه خواهد یافت ( اردوی ۱۴ روزه)

اردوی چهارم: کوتاه مدت ترین اردوی تیم ملی این اردو است که تنها سه روز طول خواهد کشید و از تاریخ ۱۸ آذر تا ۲۱ آذر خواهد بود. پس از این اردو تیم ملی تا اواخر اسفند ماه اردویی نخواهد داشت.

  اردوی پنجم: این اردو در تعطیلات سال نو برگزار می شود و تیم ملی از ۲۴ اسفند سال ۹۶ تا تاریخ ۸ فروردین ۹۷ به اردو خواهد رفت (اردوی ۱۴ روزه).

  اردوی ششم: این اردو پس از پایان لیگ هفدهم آغاز خواهد شد و از تاریخ ۱۶ اردیبهشت تا ۱۱ خرداد به طول می انجامد (اردوی ۲۷ روزه)

  اردوی هفتم: این اردو که بلافاصله پس از اردوی ششم برگزار می شود، از تاریخ ۱۲ خرداد ماه آغاز می شود و تا شروع جام جهام جهانی که ۲۴ خرداد است، ادامه می یابد (اردوی ۱۳ روزه).

  گفتنی است طی این مدت، تیم ملی در ۱۱ دیدار به مصاف رقبا خواهد رفت که ۹ دیدار تدارکاتی خواهد بود و ۲ دیدار نیز باقی مانده بازی های ایران مقابل دو تیم کره جنوبی و ازبکستان در مقدمانی جام جهانی روسیه است.

شهریار