به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، در ادامه نشست های مسئولان کمیته ملی المپیک با فدراسیون های اعزامی به بازی های داخل سالن و رزمی، دقایقی پیش بطور مجزا جلساتی با حضور مسئولان فدراسیون تکواندو و بولینگ و بیلیارد برگزار شد.

این جلسات که امروز با حضور کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک،شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته، اصغر رحیمی سرپرست کاوران اعزامی و رییس مرکز نظارت بر تیم های ملی، خانم اسلامیان مدیر بین الملل و عبدالهی مدیر روابط عمومی و نماینده حراست کمیته برگزار شد در نشست نخست که با حضور سید محمد پولادگر رییس فدراسیون تکواند، زهرا سروی نایب رییس بانوان و فریبرز عسگری برگزار شد هاشمی اظهار داشت: بدون تردید رییس فدراسیون تکواندو که خود از اعضای محترم هیات اجرایی کمیته ملی المپیک  است با شرایط کاروان اعزامی و مشکلات بودجه ای که کمیته دارد واقف است و به همین دلیل همچون گذشته تاکید بر اعزام کاروان کیفی و مدال آور در این رقابت هاست.

وی ادامه داد: تکواندو همواره یکی از رشته های مدال آور در رقابت های قاره ای و جهانی بوده بخصوص که با توجه به اضافه شدن ۱۱ رشته و ۱۳ کشور اقیانوسیه در این بازی ها شاهد افزایش کمی و کیفی رقابت ها خواهیم بود البته با توجه به شرایط پروازی که برای اعزام به عشق آباد وجود دارد ناچاریم برای خسته نشدن ورزشکاران و زودتر به مقصد رسیدن آنها ابتدا تیم را راهی مشهد کنیم و سپس با راه زمینی راهی عشق آباد شویم.

در ادامه اصغر رحیمی رییس مرکز نظارت بر تیم های ملی و سرپرست کاروان اعزامی نیز به ارائه توضیحاتی در خصوص تکواندو در این بازی ها پرداخت و گفت: متاسفانه تاکنون میزبان در هندبوکهای مختلف ارائه شده بارها تغییراتی در برگزاری رقابت های تکواندو بوجود آورده و در بار نخست عنوان کرد مسابقات در کیوروگی و در ۸ وزن برگزار می شود ولی در هندبوک آخری تعداد اوزان را با کاهش وزن هشتم به هفت وزن کاهش داده چرا که  قرار است پومسه را اضافه کنند که هنوز هم وضعیتش مشخص نیست که در صورت دریافت اطلاعات بسرعت در اختیار فدراسیون قرار خواهیم داد.

سپس عاطفه اسلامیان مدیر بین الملل نیز به ارائه توضیحاتی در خصوص ارسال اسامی پرداخت و توضیحاتی در خصوص زمان باقی مانده برای ثبت نام ورزشکاران اعزامی ارائه کرد.

در ادامه پولادگر رییس فدراسیون تکواندو گفت: تکواندو همواره در اکثر بازیها مدال آور بوده و بخوبی توانسته انتظارات مردم و مسئولین را برآورده کند و با توجه به حضور کره جنوبی در این رقابتها قطعا سطح مسابقات آن بالاتر از  باکو خواهد بود و همزمانی آن با برخی مسابقات گرند پری و دانشجویان باعث می شود تا در این زمینه دقت بیشتری داشته باشیم.

سپس عسگری سرمربی تیم ملی تکواندو اعلام کرد با توجه به همزمانی این رقابت ها با مسابقات دیگر زمان بیشتری برای اعلام نفرات نهایی خود می خواهد و زهرا سروی هم به ارئه توضیحاتی در خصوص تیم ملی بانوان پرداخت.

بعد از این نشست جلسه هماهنگی با مسئولین فدراسیون بولینگ و بیلیارد برگزار شد که اسکندری رییس فدراسیون گفت: در این دوره رشته بولینگ نیز به بازی های داخل سالن اضافه شد و همین مسئله این امکان را به ما می دهد تا بتوانیم استفاده لازم را ببریم.

وی ادامه داد: در اسنوکر ما دو ملی پوش حرفه ای وفایی و واحدی را داریم که شانس زیادی برای مدال دارند ولی در بخش بولینگ با توجه به رویکردی که در این مدت داشتیم تا مردم که به بولینگ به عنوان تفریح نگاه می کردند از این پس با نگاه ورزش قهرمانی ببینند و قطعا حضور حداقل دو ورزشکار بولینگ در بازی های داخل سالن جدای از کسب نتیجه باعث توجه بیشتر مردم به بعد قهرمانی این رشته خواهد شد.

انتهای پیام/