به گزارش سخن، سال گذشته پس از جنجال های فراوان شورانشینان و شهرداری تبریز تیم های ورزشی شهرداری را یکی پس دیگری منحل کرده و بازیکنان این این تیم ها آواره شدند!

 هرچند شهرداری تبریز با منحل کردن تیم های صاحب نام انتظار دارد مردم به ورزشی همگانی بپیوندند.

در حالیکه لق لقه‌ی زبان مسئولین توجه به ورزش و سلامتی و حضور در ورزش های همگانی است اما در این میان سال گذشته اعضای شورای شهر تبریز با غیر رسمی خواندن ورزش شهرداری، آن را کلا منحل کردند.

بسکتبال شهرداری تبریز علیرغم قهرمانی در لیگ ایران و کسب مجوز حضور در مسابقات غرب آسیا، به حکم شورانشینان منحل شد تا این تیم از مسابقات آسیایی بازماند. اگر امروز این تیم بخواهد فعالیت ورزشی خود را از سر بگیرد، بایستی محرومیت عدم حضور در مسابقات را پذیرا باشد.

والیبال، دوچرخه سواری و خیل دیگری از تیم های شهرداری یکی پس از دیگری منحل شدند و امتیاز لیگ برتری آنها از بین رفت.

و در این میان ا متیاز تیم فوتبال شهرداری تبریز را به تیم علم و ادب تبریز و به مالکیت اسماعیل بابا زاده واگذار کردند.

لیگ آزادگان ۹۹–۱۳۹۸ دومین لیگ معتبر فوتبال ایران است که در این دوره ۱۰ تیم از فصل گذشته به همراه سه تیم صعود کرده از لیگ دسته دوم فوتبال ایران و ۲ تیم سقوط کرده از لیگ برتر خلیج فارس و ۳ تیم که با خرید امتیاز به لیگ آزادگان راه پیدا کردند حضور دارند. بر اساس آئین‌نامه موجود در پایان هر فصل تیم‌های اول و دوم لیگ برتری می‌شوند و سه تیم انتهای جدول هم به دسته دوم سقوط خواهند کرد.

تیم علم و ادب به سر مربیگری باهنر و بازیکنان با سابقه پیش می رود و از جمله جوانترین  و بومی ترین تیم دسته یکی با میانگین سنی۲۱ سال محسوب می شود که تنها یک بازیکن غیر بومی دارد.

این تیم گمنام که نام شهرداری تبریز را نیز یدک می کشد با ۶ باخت متوالی و صفر امتیازی بودن سنگربان قعر جدول شده است!

تیم علم و ادب در۶ بازی با ۲ گل زده و ۱۴ گل خورده در تمام بازی ها امتیاز را به حریف واگذار کرده و قعر نشین جدول لیگ دسته یک شده است.

این در حالیست که تنها نماینده ی استان در لیگ دسته یک است و سقوط به دسته دوم لیگ حسرت بزرگی خواهد شد.

اسماعیل بابازاده مالک جدید تیم فوتبال شهرداری تبریز قبل از شروع لیگ در گفت‌و‌گویی در خصوص آخرین وضعیت تیم و انتقال امتیاز اظهار کرد‌: طی توافقاتی با شهردار‌ تبریز‌، اعضای شورای شهر و مدیر کل ‌‌اداره ورزش و جوانان استان داشتیم این انتقال به صورت قطعی به باشگاه علم و ادب تبریز انجام شد و به طور رسمی اعلام می‌کنیم که تیم فوتبال شهرداری تبریز از فصل جدید تحت حمایت باشگاه علم و ادب و با نام علم و ادب شهرداری تبریز در مسابقات لیگ آزادگان(لیگ دسته یک ایران) شرکت خواهد کرد.

وی در مورد هدف‌گذاری تیم علم و ادب در لیگ دسته یک گفت: سال اول حضور در این مسابقات برای این تیم بوده و درصدد هستیم تیمی خوبی را روانه لیگ یک کرده و هدفگذاری ما قرار گرقتن در نیمه‌های جدول در سال اول است، اما در سال‌های بعدی صعود به لیگ برتر جزو برنامه‌های تیم ما بوده و قطعا شاهد این موفقیت خواهیم بود.

اما علی رغم وعده های داده شده این تیم نتوانست پیشرفتی داشته باشد و همه به نوعی در این سقوط سهیم هستند از عمارت نشینان گرفته تا هیئت فوتبال و مالک این باشگاه!

منحل کردن تیم های شهرداری و واگذاری آن به باشگاهی گمنام همه دلیل این مدعاست.

هرچند تمام این مشکلات شاید در این شکست های پی در پی اثر گذار بوده اما علت اصلی را باید داخل باشگاه جستجو کرد. طبق آمار های ارائه شده در بالا این تیم با وضعیت اسفناکی در آخر جدول لیک دسته یک جای گرفته است و نه تنها نتوانسته در هیچ یک از بازی ها برنده از میدان بیرون بیاید بلکه حتی یک امتیاز بازی را هم دریافت نکرده است.

و حریفان همه به سادگی توانسته اند چندین بار دروازه علم و ادب را بگشایند.

اسماعیل بابازاده باید در این مورد پاسخگو باشد و تقصیر را گردن این و آن نندازد.