⭕️ برگزیده اخبار باشگاه تراکتور، شنبه ۵ شهریور:

 

⭕️ مصطفی دنیزلی که طی مرخصی دو روزه به ازمیر ترکیه رفته فردا به تبریز باز خواهد گشت.

 

⭕️ معاون حقوقی باشگاه تراکتور می گوید در آیین نامه انضباطی مصداقی به نام بخشش وجود ندارد.

روز گذشته مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد که عذرخواهی علیرضا بیرانوند از هواداران تراکتور به خاطر حرکتش در بازی هفته گذشته بهتر از تنبیه کردن او است و این موضوع اعتراض های شدیدی را به همراه داشت.

مصطفی کاراندیش، معاون حقوقی باشگاه تراکتور در این خصوص گفت: ما در آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال هیچ ماده قانونی برای بخشش نداریم. در قانون مجازات اسلامی مبحثی تحت عنوان عفو داریم اما در اینجا مصداقی ندارد. به همین خاطر نمی شود قانون را نادیده گرفت. اگر این کار را انجام دهیم، برخورد سلیقه ای است.

وی ادامه داد: بحث فرهنگ و اخلاق عذرخواهی کاملا پسندیده است و ما استقبال می کنیم امابازیکنی که به صورت حرفه ای فوتبال بازی می کند، نمی شود در مدتی کوتاه ۴، ۵ بار اشتباه کند. اینکه ما در هر بازی اشتباه کنیم و بعد از عذرخواهی سوءاستفاده انجام دهیم، پسندیده نیست.

معاون حقوقی تراکتور همچنین گفت: ما وظیفه اخلاقی و قانونی خود را انجام دادیم. از این رو روحیه تمکین به قانون را در تیم و بین هواداران خود گسترش می دهیم. یعنی اینکه اگر مساله ای رخ می دهد، می گوییم اجازه بدهید از منظر حقوقی کتبا و قانونا اعتراض کنیم. حال این کاری که فدراسیون انجام می دهد، نقض غرض است و مخالف رویه ما عمل می کنند که این موضوع تبعاتش دامن فوتبال دوستان را می گیرد.

کاراندیش در پایان افزود: ما هواداران بافرهنگی داریم اما مکررا هم داریم فرهنگ سازی می کنیم. اگر قرار باشد اقدامی از سوی کمیته انضباطی انجام نشود، آش همان است و کاسه همان.

 

⭕️ تمرین تراکتوری ها زیر نظر دستیار دنیزلی

تمرین عصر امروز تیم تراکتور در حالی پیگیری شد که هوای سرد تبریز بازیکنان را غافلگیر کرده بود.

باتوجه به مرخصی دو روزه دنیزلی، تمرین امروز از ساعت ۱۸ در ورزشگاه بنیان دیزل زیر نظر گوکهان دستیار مصطفی دنیزلی آغاز شد.

باد شدید و سردی هوای تبریز در فصل تابستان بازیکنان و کادرفنی را غافلگیر کرده و تعدادی از آنان با لباس گرم تمرین کردند.

تمرینات گرم کردن بدن، نخستین برنامه تراکتوری‌ها بود، سپس بازیکنان در قالب دو گروه تنیس فوتبال بازی کردند.

در ادامه، بازیکنان سانتر از جناحین تمرین کردند که عملکرد خوبشان تحسین کادرفنی را به دنبال داشت. شوت زنی به سمت دروازه آخرین بخش تمرینی امروز بود که با عملکرد خوب بازیکنانی همچون میمبلا و میثم تیموری همراه بود.

ایمان سلیمی به دلیل سرما خوردگی امروز استراحت کرد.

مازولا هم که روند درمانش را با صلاح دید کادرفنی تیم در کشور ترکیه پیگیری می‌کند، از غایبان تمرین امروز بود.

 

⭕️ حسن زاده رئیس کمیته انضباطی:

 

بیرانوند نیازی به شکایت تراکتور ندارد، تاج دیدگاه خودش را گفته است.

رفتار را که مطلع شدیم نیازی به شکایت تراکتور نداشت. رفتارهایی که گزارش شود یا ارکان قضایی شکایت کنند را به طور جدی پیگیر می شویم.

تا این لحظه هیچگونه شکایتی از باشگاه تراکتور درباره این موضوع به دست ما نرسیده است. آنها احتمال دارد شکایت خود را به سازمان لیگ برده باشند اما تا این لحظه نه شکایت خود را در اتوماسیون اداری ثبت کرده اند و نه حضوری آمده اند و آن را اعلام کرده اند.

درباره دفاعیه بیرانوند او هیچ توضیحی به کمیته انضباطی نداده است. صحبت های بیرانوند در رسانه ها، موضع باشگاه پیروزی و حتی صحبت های رئیس فدراسیون در جای خودش می تواند قابل تاثیر باشد اما وظایفی که در حیطه کمیته انضباطی است قطعا با دفاعیه ایشان همراه خواهد بود. فعلا هیچ موضعی از باشگاه پیروزی و بیرانوند در اختیار ما قرار نگرفته است.

 

⭕️ مدرسه فوتبال باشگاه تراکتور برای ترم پاییز ثبت نام می‌کند.

بر اساس اعلام آکادمی باشگاه تراکتور، ثبت نام ترم پاییز مدرسه فوتبال تراکتور روز شنبه (۲۳/۶/۹۸) در محل زمین چمن مصنوعی شرکت تراکتورسازی تبریز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۶ انجام می‌شود.

گفتنی است، ثبت نام از علاقه‌مندان در رده سنی ۸ تا ۱۴ سال به عمل خواهد آمد.

 

⭕️ پاسخ مالک تراکتور را نمی‌دهم مدیرعامل باشگاه پرسپولیس:

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه ماجرای علیرضا بیرانوند تمام شده است و قصد ندارد پاسخ مالک باشگاه تراکتور را بدهد، گفت: برگزاری دربی با قانون ۹۰ به ۱۰ تماشاگران امکانپذیر نیست.

 

⭕️ استوری محمدرضا خانزاده، مدافع #تراکتور در واکنش به خداحافظی ساموئل اتوئو از دنیای فوتبال