به گزارش سخن، اصغر آدی بیگ، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در اواخر خرداد ماه سال جاری از هوشمند سازی پارک حاشیه ای در تبریز خبر داد (متن کامل خبر) که در این خبر وی اظهار کرده بود که اپلیکیشن پارک حاشیه ای هوشمند تا  حدود ۵۰ روز به اجرا درخواهد آمد که وعده ای این سازمان محقق شد و از هفته ی پیش اجرایی شده است  و در این رابطه با اصغر آدی بیگ، مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری تبریز گفتگو کرده این  که در زیر می خوانید:

 

اصغر آدی بیگ، مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری تبریز در گفتگو با خبرنگار سخن در رابطه با سیستم جدید پارک حاشیه ای هوشمند اظهار کرد: پارک حاشیه ای هوشمند از هفته پیش در سراسر تبریز به اجرا در آمده است.

وی ادامه داد: پارکبانهای آبی پوش که با اپلیکیشن و دستگاه کارتخوان کار می کنند، و ارتباط پولی مردم و پارکبانها بطور کامل حذف شده است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری تبریز با بیان اینکه در سیستم جدید پارک حاشیه ای توقف تا نیم ساعت رایگان است، عنوان کرد: با اجرای این اپلیکیشن، اخذ وجه پارک حاشیه ای بصورت نقدی و دستی به کلی جمع آوری می شود و پارکبانان نمی توانند از مردم پول بگیرند و شهروندان هزینه دقیق پارک خودرو برای بیش از نیم ساعت را بصورت کارتی و بدون وجه اضافی پرداخت می کنند.

 

اصغر آدی بیگ با اشاره به اینکه سیستم جدید پارک حاشیه ای با عنوان اپلیکیشن آذرپارک راه اندازی شده است، اظهار کرد: این سیستم از هفته ی پیش راه اندازی و اجرا شده و شهروندان می توانند با نصب اپلیکیشن آذرپارک، از این سیستم استفاده کنند.

 

آدی بیگ عنوان کرد: با توجه به اینکه سیستم جدید پارک حاشیه ای به تازگی راه اندازی شده است، چنانچه شهروندان هنوز اپلیکیشن آذرپارک را در گوشی خود نصب نکرده اند، می توانند با استفاده از کارت اعتباری بانکی هزینه پارک را پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه مبالغ باقی مانده در سوئیچ های قبلی پارک حاشیه ای به حساب اشخاص در سیستم جدید واریز می شود، گفت: در این ارتباط با سرمایه گذار جدید صحبت کرده ایم که مبالغ باقی مانده در سوئیچ های قبلی به حساب اشخاص در سیستم جدید واریز شود و بر این اساس هر شخص می تواند با مراجعه به سازمان یا دفتر پیمانکار فقط مبلغ یک سوئیچ را به حساب اپلیکیشن خود انتقال دهد.

 

وی در پایان گفت چنان چه تخلفی از جانب پارکبان های جدید صورت بگیرد و وجه نقدی از مردم دریافت کنند مردم می توانند به سازمان ترافیک (که شماره اش در زیر تابلو های پارک هوشمند درج شده است) اطلاع دهند.

 

انتهای پیام/

 

نیم ساعت اول پارک رایگان است/ مشکل پرداخت هزینه پارک حل خواهد شد/ میتوان از خانه محل پارک مورد نظر را رزرو کرد