به گزارش سخن، میرعلی اصغر نساج با اعلام مطلب فوق در برنامه تلویزیونی تبریزیم، افزود: علاوه بر این دو طرح عمرانی سایر پروژه ها نیز فعال شده اند وطبق زمانبندی در حال اجرا هستند.

وی همچنین از سرعت یافتن اجرای عملیات عمرانی پل دوم اتوبان ولایت، فاز دوم بزرگراه دو کمال و سنگفرش کردن مهرانه رود خبرداد و گفت: با وجود مشکلات مالی با تحقق ۸۲ درصدی بودجه رتبه اول را دربین مناطق دهگانه شهرداری کسب نموده ایم.

شهردار منطقه ۵ تبریز در ادامه بابیان اینکه طرح های عمرانی راکد و نیمه تمام فعال شده است اظهار داشت: فاز دوم بزرگراه دو کمال به طول ۱۵۰۰ متر، پل دوم اتوبان ولایت، باندکندروجنوبی جاده تهران، مسیر گشایی ۲۴متری فرشته جنوبی و فرهنگسرای مرزداران با سرعت درحال اجرامی باشند.

وی افزود: فرهنگسرای مرزداران که پنجمین فرهنگسرای این منطقه می باشد و مسیرگشایی فرشته تا دو ماه آینده قابل بهره برداری خواهند بود.

نساج در این رابطه افزود: برای اجرای این دو پروژه به غیر از تملک ۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی، فعال سازی بازارچه میوه و تره بار در مرزداران را از دیگر اقدامات این منطقه برشمرد و اظهار داشت: با انتخاب پیمانکار جدید بازارچه میوه وتره بار مرزداران با ۲۰ میلیارد ریال هزینه افتتاح وجهت بهره برداری به سازمان میادین شهرداری واگذار می شود.

شهردار منطقه یک به افزایش سرانه فضای سبزنیز اشاره نمود و گفت: امسال در سطح حوزه ۳۵ هزار متر مربع بر مساحت فضای سبز افزوده شده است.

وی افزود: تا دوماه آینده ۳۰ هزار متر مربع دیگر بر مساحت فضای سبز سطح حوزه اضافه خواهد شد.

نساج در پایان سخنانش گفت: احداث دو پارک محله ای درمرزداران و کوی ولی امر جزو برنامه کاری سالجاری این منطقه است.