به گزارش سخن، حجت الاسلام والمسلمین قدوسی همزمان با سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن گفت: رزمندگان دلیر کشور در دوران اسارت هم اسوه های مقاومت بودند و مایه سربلندی کشور را در جبهه ای دیگر فراهم کردند و به همین جهت اکرام و احترام به ایشان وظیفه همه ماست.

به گفته وی، به جهت تکریم آزادگان سرافزار، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز با همکاری موسسه فرهنگی پیام آزادگان، برنامه های فرهنگی و ورزشی متنوعی را در دست اجرا دارد.

قدوسی بیان کرد: در قالب این برنامه ها شاهد صعود گروه آزادگان سرافزار به قله سهند خواهیم بود. مسابقات ورزشی ویژه آزادگان، همسران آزادگان و فرزندان آنها برگزار می شود و ۲۲ مرداد ماه همایش خانوادگی و جشنواره بادبادکها نیز در عینالی ویژه فرزندان آزادگان برگزار می شود.

به گفته سرپرست سازمان، نهایت این برنامه ها در روز ۲۶ مرداد ماه و برگزاری جشن بزرگ آزادگان در محل مرکز همایش های بین المللی تبریز در خاوران صورت می گیرد و حاضران در این مراسم، از نمایشگاه تصویرسازی دوران اسارت نیز در محل فرهنگسرا بازدید می کنند.

قدوسی با یادآوری اینکه بازگشت آزادگان توانست دل خانواده های بسیاری را شاد کرده و زمینه را برای عزم ملی جهت سازندگی کشور آماده نماید، ابراز امیدواری کرد با این اقدامات بتوانیم دل این ایثارگران تلاشگر را شاد کنیم.

شهریار