به گزارش سخن، حسن یحیوی ظهر امروز در آیین آغاز احداث فاز سوم مجتمع مس آذربایجان، دستور رئیس جمهور برای برداشته شدن محدودیت توسعه مس سونگون ورزقان در سفر اول ریاست جمهوری را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: دولت در راستای سیاست‌های محرومیت‌زدایی که جزو برنامه‌ها بود، قدم دیگری را با توسعه صنعت مس سونگون در ورزقان برداشت.

وی با بیان اینکه ایجاد و تجهیز بیمارستان ورزقان از خواسته‌های مردم بود که محقق شد، ادامه داد: اتمام احداث جاده خواجه ــ ورزقان ــ خاروانا هم از خواسته‌های جدی مردم بود که در دست احداث است و وعده دولت در این زمینه محقق شده است.

فرماندار ورزقان، با تأکید بر اینکه برای تقویت تولید و ایجاد ثروت بخش دیگری از صنعت مس راه‌اندازی می‌شود افزود: با این اقدام برای جوانان ایجاد اشتغال کرده و تولید رونق می‌یابد.

وی با یادآوری اینکه چندین سال برای عملیاتی شدن این مرحله که امروز محقق شد، تلاش زیادی شد، خاطرنشان کرد: این امر با وحدت و همدلی مردم و مسئولان رخ داد و برای مردم ورزقان به یک دستاورد ارزشمند تبدیل شد.

یحیوی این دستاوردهای صنعت مس را هدیه دولت به مردم ورزقان دانست و اضافه کرد: روند فعالیت‌های عمرانی در ورزقان بیش از این توسعه می‌یابد.