به گزارش سخن، اصغر آدی‌بیگ، مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کلانشهر تبریز در گفتگو با خبرنگار سخن در رابطه با موضوع مطرح شده ی پارکومترها در جلسه ی اخیر شورای شهر تبریز گفت: در این رابطه اپلیکیشنی طراحی شده است که به امیدخدا تا فردا قرارداد بسته خواهد شد.

وی ادامه داد: بعد از عقد قرار داد حدودا بعد ۵۰ روز این اپلیکیشن قابل استفاده خواهد شد و در این مدت به روزرسانی های لازم و جزییات برنامه حل خواهد شد.

آدی بیگ در را با چگونگی عملکرد این اپلیکیشن توضیح داد: در این برنامه می توان با ادرس دقیق فلان خیابان فلان قسمت محلی پارکی را از راه دور رزرو، یا خالی بودن جای پارک را مشاهده کرد اما موضوع مهم محاسبه دقیق پول پارک است و این که پرداخت دستی، بطور کامل حذف خواهد شد.

وی ادامه داد: میتوان از طریق برنامه پول کیف را شارژ کرد و یا از درگاه های تمامی بانکها پرداخت کرد. 

همچنین موضوع قابل توجه رایگان بودن نیم ساعت اول پارک می باشد.

اگر در ۳۰ دقیقه محل پارک ترک شود هزینه دریافت نمیشود ما اگر ۳۱ دقیقه شد دریافت می شود.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در پاسخ به اینکه آیا این کار باعث اشتغال زدایی پارکبان ها می شود یا خیر تصریح کرد: در محل های پارک پارکبانها باز 

باز هم حضور خواهند داشت و از تعداد آنها کاسته نمیشود، اما فاقد از این برنامه پارکبانهایی که رفتار مناسب نداشته و یا پول اضافه دریافت می کردند باید از کار کنار بروند چرا که برخی پارکبانها هستند که تائید صلاحیت نشده اند.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: امید است این برنامه جا بیفتد و مردم همکاری لازم را انجام دهند و مشکل پارک حل شود چرا که اگر این برنامه موفق شود تا ۵ سال مشکل پارکبان نخواهیم داشت.