به گزارش سخن، پرونده محسن فروزان که بعد از اشتباهات مرگبار این بازیکن در جریان دیدار تیم‌های سپیدرود رشت و تراکتورسازی به اتهام شرط‌بندی و تبانی در کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال باز شده است، همچنان در دست بررسی می‌باشد و تا این لحظه به صدور رای نرسیده است.

از سوی دیگر، شکایت تراکتورسازان از پدیده به خاطر استفاده این تیم از یک بازیکن خارجی غیرمجاز در لیگ برتر هم به تازگی مطرح شده و این موضوع نیز به ادعای مسئولان باشگاه تبریزی با وجود ارائه مستندات لازم به فدراسیون فوتبال مسکوت مانده است.

در این میان، طرح استیضاح مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان که به علت ناکارآمدی وزارت وی با امضای تعدادی از نمایندگان مجلس از جمله برخی از نمایندگان استان‌های ترک‌نشین کلید خورد، در نهایت با عقب‌نشینی عجیب چند تن از این بهارستان‌نشینان به شکست انجامید و وزیر مورد انتقاد از دم تیغ استیضاح جان سالم به در برد.

احمدعلیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در واکنش به آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده محسن فروزان دروازه‌بان سابق تیم تراکتورسازی اظهار داشت: مقام قضایی باید پاسخگو باشد که چرا وضعیت پرونده روشن نیست.

بیگی ادامه داد: از حجت‌الاسلام رئیسی ریاست محترم قوه قضاییه انتظار داریم به پرونده‌هایی که از چنین حساسیت ویژه‌ای برخوردار هستند رسیدگی فوری داشته باشد. آنچه که مربوط به نمایندگان مجلس می‌شود، پیگیری و رساندن این پرونده به قوه قضاییه، همچنین فشار به وزارت ورزش برای پاسخگویی بود.

این نماینده مجلس خاطرنشان شد: همان کاری که در زمان آتش‌سوزی قطار تبریز-مشهد انجام دادند و باعث شد این پرونده به نتیجه نرسد، عین همان موضوع را در جریان شرط‌بندی فروزان اعمال کردند. باید گفت: واقعیتی به نام شرط‌بندی در فوتبال، گرفتار لابی‌گری و معامله‌گری شد.

وی تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان از لابی‌گری عده‌ای ازنمایندگان مجلس، سواستفاده کرد. در نتیجه وزارتی که قرار بود در مقام مدعی و شاکی از فروزان باشد به صورت منفعلانه عمل کرد، علی القائده نتیجه قضایی هم که برای این پرونده اعلام می‌شود قاطع و اثرگذار نخواهد شد، کما اینکه باشگاه تراکتورسازی در خصوص استفاده غیرقانونی باشگاه پدیده از یک بازیکن شکایتی انجام داده که اگر به نتیجه برسد ۷ امتیاز از باشگاه مشهدی کسر خواهد شد در نتیجه تیم تراکتورسازی تبریز می‌تواند در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشد.

بیگی در خاتمه افزود: برای حل اختلاف بین تراکتورسازی و پدیده مشهد هم باید وزارت ورزش مرجع باشد ولی بازهم طفره می‌رود. نمایندگان مجلس باید به طور قاطع ورود پیدا می‌کردند که باکمال شرمندگی باید گفت نمایندگان دچار لابی‌گری شدند و نتوانستیم به هدف خود برسیم.