به گزارش سخن، ایرج شهین باهر صبح امروز یک شنبه در جلسه علنی شورای شهر تبریز که در عمارت ساعت تبریز برگزار شد، اظهار داشت: ما نمی‌توانیم از چارچوب بودجه شورا خارج شویم. در بحث اضافه کاری کارکنان از شورای شهر به دلیل مطرح کردن مباحث معیشتی کارکنان تشکر می‌کنم.

وی ابراز داشت: اعضای شورا و کمیسیون بودجه ردیف بودجه را مشخص کند، بنده به عنوان شهردار تبریز آرزو دارم شرایطی فراهم شود که بیشتر از حقوق فعلی به کارکنان شورا پرداخت شود.

شهردار تبریز در خصوص کارت‌های منزلت نیز گفت: درصدد همه شمول کردن کارت منزلت هستیم. گروه‌های ویژه در کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر مشخص شود تا بر اساس اولویت و میزان بودجه، خدمات کارت منزلت به این گروه‌ها ارائه شود.

گفتنی است در این جلسه بر اساس رأی اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، سعید نیکوخصلت به عنوان نماینده این شورا جهت شرکت در جلسات شورای سالمندان استان انتخاب شد.

تمامی تکالیف بودجه طی سال جاری در حال انجام است

مرتضی موحدنیا معاون برنامه ریزی شهردار تبریز نیز در این جلسه گفت: در سال ۹۸ تمامی تکالیف بودجه در حال انجام است، چرا که نیاز شهر بوده و به شهرداری تکلیف شده است.

وی افزود: کارت منزلت قبلاً موجب نارضایتی شده و اکنون لازم است تا این طرح مرحله به مرحله اجرا شود.

موحد نیا ابراز داشت: برای حفظ شأن و حرمت بازنشستگان، امکاناتی که در اختیار شهرداری است می‌تواند در اختیار آنها قرار بگیرد.

وی گفت: بحث درمان و سفر از جمله مواردی است که اغلب مورد درخواست بازنشستگان است.

سونیا اندیش عضو شورای شهر تبریز نیز در این جلسه گفت: با همکاری دیگر ادارات و وزارتخانه‌ها، کارت منزلت می‌تواند علاوه بر بازنشستگان شهرداری، شامل همه بازنشستگان شود.

اپلیکیشن جدید برای پارک حاشیه‌ای تبریز طراحی شده است

آدی بیگ، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز نیز در این جلسه گفت: بر اساس اپلیکیشن طراحی شده جدید برای پارک حاشیه‌ای، نیم ساعت اول پارک خودروها در حاشیه خیابان‌ها رایگان می‌شود و پس از نیم ساعت اول برای پارک خودرو به صورت الکترونیکی هزینه دریافت می‌شود.

وی ادامه داد: پارکبان‌ها باید در تشخیص هویت، تأیید صلاحیت شده و حقوق بگیر و بیمه باشند تا دیگر مشکلی بین شهروندان و پارکبانان ایجاد نشود.

وی افزود: مشکلات موجود در قرارداد قبلی با طرف قرارداد طرح پارک حاشیه‌ای باید در قرارداد جدید برطرف شود.

 

مهر