به گزارش سخن، مديرکل فرودگاههاي استان آذربايجان شرقي گفت: از چندین ماه قبل از تعطیلات نوروز، با تشکیل کمیته تسهیلات نوروزی در فرودگاه تبریز کلیه تمهیدات لازم برای انجام پروازهای نوروزی با بهترین شرایط لازم فراهم آمده بود و تمام نهادها و ارگانهای مستقر در فرودگاه در این ایام بدون کوچکترین وقفه ای به خدمت رسانی به مسافرین و مراجعین فرودگاه تبریز پرداختند که نتیجه این تلاش ها، پروازهای فوق العاده فرودگاه تبریز در ایام نوروز ۹۸ بوده است.

 

وی گفت: از این تعداد ۷۷ هزار و ۶۰۸ نفر در خطوط داخلی و ۲۶ هزار و ۸۶۶ نفر نیز از طریق خطوط بین‌المللی فرودگاه تبریز جابه‌جا شده‌اند.

 

مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی اظهار داشت : از تاریخ ۹۷/۱۲/۲۵ لغایت ۹۸/۱/۱۵ تعداد پروازهایی را که از مجموعه تحت مدیریتش برای جابه‌جایی تعداد مسافران اشاره شده صورت گرفته را ۶۹۸ سورتی پرواز اعلام کرد و گفت: از این تعداد پرواز ۵۲۵ پرواز در خطوط داخلی و ۱۷۳ پرواز نیز در خطوط بین‌المللی صورت گرفته است.

 

صفایی در پایان با اشاره به آمار بار جابجا شده از فرودگاه تبریز در این مدت نیز گفت: میزان بار جابجا شده در این مدت برای پروزاهای داخلی ۸۴۸۴۵۱ کیلوگرم و برای پروازهای بین‌المللی ۴۲۸۶۰۸ کیلوگرم بوده است.

 

گفتنی است دراین ایام پروازهای داخلی در مسیرهای (تهران- مشهد- کیش- بندرعباس) و در مسیرهای خارجی (استانبول، بغداد، آدنا، ازمیر و باکو) افزایش چشمگیری داشته است.