به گزارش سخن، زهرا ساعی نماینده ی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، در رابطه با شعار امسال در گفتگو با خبرنگار سخن گفت:

مقام معظم رهبر معظم انقلاب اسلامی چندین سال است که با توجه به شرایط ویژه ی اقتصادی که در کشور وجود دارد، مسائل اقتصادی را در اولویت قرار می دهند.

وی ادامه داد: هر سال می بینم مسائل مهمی را حول محور بحث توسعه ی اقتصادی، اقتصاد مقاومتی در کشور و رونق تولید و توسعه ی اقتصادی را شعار سال قرار دادند.

امسال با توجه به شرایط ویژه ای که در سال ۹۸ وجود دارد، بحث رونق تولید را داریم که باید این شعار محقق شود.

ساعی اذعان داشت: باید همه ی ما و مسئولین خود را موظف بدانیم و در هر کجای کشور در تحقق این سیاست کلان کشور تلاش کنیم.

وی افزود: باید بر اساس همین سیاست کلان برنامه ریزی صورت گیرد و برای توسعه ی تولید کشور تلاش شود که باعث اشتغالزایی و رفع بیکاری می شود و اقتصاد قادر خواهد بود شکوفایی خود را داشته باشد. اما یک سری موانعی برای رونق تولید وجود دارد! هر قوه در جای خود و مجلس نیز، باید قوانینی که فضای کسب و کار را تسهیل  کند، را تصویب کند، و بنگاه های اقتصادی و کارخانجات و صنایع کوچک و بزرگ بتوانند توسعه یافته و مشکلاتشان اعم از معوقات بانکی، بیمه و مالیات رفع شود.

همانطور که سال گذشته یکسری قوانین خوبی تصویب شد، باز هم اینها شناسایی شود مخصوصا در استانی نظیر آذربایجان شرقی!

ساعی ادامه داد: صنایع مادر ما دچار مشکلات عدیده ای شده اند. نظیر ماشین سازی، بلبرینگ سازی، کمباین سازی، لیفتراک سازی و همه ی واگذاری هایی که در بخش خصوصی سازی به اشتباه انجام گرفته که باید این مشکلات را حل کنیم.

وی در رابطه با دیگر مشکلات گفت: از دیگر مشکلاتی که وجود دارد، سوء مدیریتی که در بخش های مختلف حاکم است

همچنین بحث تهیه ی مواد اولیه با توجه به مشکلات ارزی که ایجاد شد، و نوسازی ماشین آلات از دیگر مواردی است که بایستی مورد  توجه قرار گیرد

توسعه ی انسانی نیز به نوبه ی خود میتواند در رونق تولید کمک بزرگی کند.

نمایندگان باید استان به استان کمک کنند و قوانینی که در سطح کلان تسهیل گر باشد، بررسی کنند.

نماینده ی مردم تبریز و اسکو و آذرشهر ادامه داد: بایستی دولت به عنوان قوه ی مجریه، از تولید و تولیدکنندگان حمایت کند.

همچنین بتوانیم بخش خصوصی را وارد میدان کنیم و شرایطی ایجاد کنیم که سرمایه گذاری صورت گیرد و سرمایه گذار، سرمایه ی خود را در جهت رونق تولید و اقتصاد بکار گیرد.

وی اذعان داشت: ما بخش خصوصی فعالی داریم ولی باید شرایط و امکانات فراهم باشد و دولت از تولید کنندگان حمایت کند و مشکلات آنهارا به نحو احسن حل کند و تک تک مردم به عنوان شهروند باید فرهنگ استفاده از کالای ایرانی را به عنوان یک اعتقاد قلبی و یک ضرورت اجتماعی و ملی در خود نهادینه کنند.

ساعی در پایان تصریح کرد: بایستی غیرت و اهمیت حمایت و استفاده از کالای ایرانی را در خود و فرزندانمان پرورش دهیم و به نوبه ی خود به رونق اقتصادی کشور کمک کنیم.