به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، حجت الاسلام احمد حمیدی افزود: شهرداری تبریز با حمایت های ویژه خود در برگزاری سومین دوره از سری جشنواره بین المللی خلاقیت و نوع آوری تبریز در رشته هنرهای اسلامی و صنایع دستی، گامی اساسی در آماده سازی نمای تاریخی، هنری بر می دارد.

وی با اشاره به پایه گذاری این رویداد بزرگ بین المللی در سال ۲۰۱۰ در ادامه هماهنگی میزبانی تبریز به عنوان پایتخت گردشگری با سازمان سران کشورهای اسلامی افزود: شهرداری تبریز با حمایت های نرم افزاری و سخت اقزاری خود از برگزاری چنین جشنواره های بین المللی توجه گردشگران خارجی و داخلی علاقمند به حوزه هنرهای اسلامی به تبریز جلب می کند.

حمیدی اظهار داشت: حضور هنرمندان کشورهای اسلامی به عنوان سفیران فرهنگی و هنری در سومین دوره جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز، دور نمای کلی ظرفیت های میزبانی شهر تبریز را به مسولان گردشگری کشور های متبوع خود انتقال خواهند داد.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تبریز با تاکید بر پیشرو بودن تبریز در رویداد های بزرگ تاریخی و فرهنگی تصریح کرد: استقبال ۳۳ کشور اسلامی از این جشنواره نشان از تبدیل شدن تبریز به مرکز هنر های الامی جهان دارد.

حجت الاسلام احمد حمیدی اضافه کرد: برگزاری تور های گردشگری برای هرمندان شرکت کننده در این جشنوار و هیات همراه اعزامی از کشورهای اسلامی توسط شهرداری تبریز از برنامه های جانبی برگزاری جشنواره در راستای معرفی ظرفیت های گردشگری و تاریخی تبریز است.

وی همچنین با اعلام اینکه دانشگاه هنر های اسلامی بهترین مکان برگزاری جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز از حیث تناسب علمی و زیرساختی است، متذکر شد: آثار هنرمندان در قالب گنجینه و موزه بزرگ هنرهای اسلامی گردآوری و در معرض دید گردشگران قرار می گیرد.

شهریار