به گزارش سخن، معصومه آقاپور علیشاهی عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، اشاره به کاهش ارزش پول ملی طی یک سال گذشته، گفت: برای افزایش ارزش پول ملی باید حجم تولید ناخالص داخلی کشور افزایش یابد، چراکه اگر تولید ناخالص داخلی با افزایش حجم نقدینگی برابری نکند همچنان کاهش ارزش پول ملی رخ می‌دهد.

 

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش ارزش پول ملی از طریق تسهیل صادرات کالاهای غیرنفتی و ایجاد مزیت نسبی در کشور از طریق بخش تولید ممکن می شود، افزود: باید به دنبال نفت جدید در اقتصاد کشور بگردیم و این نفت جدید به معنای ایجاد مزیت نسبی در کالاهای صادراتی غیرنفتی ایران در دنیا است.

 

ایران در بخش محصولات کشاورزی، صنایع غذایی و خدمات فنی مهندسی در دنیا مزیت نسبی دارد

 

وی ادامه داد: ایران در بخش محصولات کشاورزی، صنایع غذایی و خدمات فنی مهندسی در دنیا مزیت نسبی دارد، لذا باید فعالیت در این ۳ شاخه را توسعه داده، معافیت های مالیاتی در این بخش ها اعمال و یارانه انرژی به بخش تولید پرداخت و یکسان سازی نرخ ارز را عملیاتی کرد.

 

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یارانه هایی که به مردم پرداخت می شود باید به صورت کارت های الکترونیکی غیرنقدی باشد که برای خرید اقلام و کالاها با قیمت رقابتی ارائه می شود، اظهار داشت: این اقدامات می‌تواند اتفاقات خوبی رقم زده و ارزش پول ملی را تقویت کند.

 

یکی از عوامل کاهش ارزش پول ملی، افزایش حجم نقدینگی در کشور طی ۱۰ سال گذشته است

 

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه یکی از عوامل کاهش ارزش پول ملی، افزایش حجم نقدینگی در کشور طی ۱۰سال گذشته است، تصریح کرد: به یکباره در سال گذشته این حجم نقدینگی سرباز کرد، البته عدم تعامل های سیاسی و شتابزدگی در صدور آیین نامه های مختلف نیز در کاهش ارزش پولی ملی موثر بوده است.

 

خانه ملت