به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی،مرتضی آبدار در واکنش به انتشار تصاویری از آخرین وضعیت هتل ثبت ملی شده جهان نمای تبریز افزود: از ۶ ماه پیش موضوع مرمت و بازسازی هتل ثبت ملی شده جهان نمای تبریز در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی قرار گرفت.

وی با اشاره به عدم همکاری مالک خصوصی این اثر ثبت شده اظهار داشت: کارشناسان حفظ و مرمت آثار تاریخی میراث فرهنگی استان با هماهنگی اداره کل از سه هفته پیش عملیات مرمت و بازسازی این هتل را آغاز کرده اند.

آبدار با تاکید بر اینکه حفظ آثار تاریخی ثبت شده در اولویت های کاری این سازمان است اذعان داشت: در تصاویری که اخیرا نیز منتشر شده است عملیات احیا و بازسازی در آنها کاملا مشخص می باشد.

وی اضافه کرد: به منظور مرمت و بازسازی سه هتل جهان نما، گراند هتل و هتل ژاله تبریز یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بودجه جذب شده است که تا تیر ماه سال آینده باید جذب و هزینه شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اذعان داشت: احیای هتل های تاریخی در تبریز می تواند در جذب گردشگر داخلی و خارجی نقش بسزایی داشته باشد.

گفتنی است هتل جهان نما واقع در محله میار میار تبریز از جمله هتل های ثبت ملی شده به حساب می آید این هتل در سال ۱۳۱۲ در شهر تبریز افتتاح شده است و در سال ۱۳۸۴ با شماره ثبتی ۱۳۸۴۶به ثبت رسید .

هتل جهان نمای تبریز در مرکز شهر واقع در  میارمیار، یکی از محله‌های قدیمی تبریز است که در مرکز این شهر و جنوب بازار تاریخی تبریز واقع شده‌است ای کوی درگذشته محل قرارگیری کنسولگری کشورهای مختلف بوده‌است.