به گزارش سخن، محرم محمد زاده عضو شورای اسلامی کلانشهر شهر تبریز، نائب رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک و نائب رییس کمیسیون فرهنگی، در رابطه با اعتراضشان به نطق میان دستور جلسات شورا بیان کرد‌‌‌:

به هرحال ما عضو شورای شهر هستیم که، برخی مشکلات شهرمان را در شورا منعکس کنیم، ولی متاسفانه این مشکلات را به مدیران ارشد شهرداری انتقال می‌دهیم، اما گوش شنوایی وجود ندارد که پی گیر مشکلات مردم باشند، زمانی که یک عضو شورا مشکلی را بیان می‌کند باید در حل آن تلاش و کوشش شود.
اما متاسفانه بر عکس عمل می شود، به طور مثال زمانی که به بازدید از منطقه ای میروم و با کارگران و کارکنان آن محل صحبت میکنم وقتی که کارگری مشکل اش را باز گو میکند بعد از چند روز شرکت وی را اخراج میکند. بطور مثال وقتی کارگری که طبق قراردادش باید یک میلیون سیصد تومان حقوق بگیرد در وقت مقرر حقوق اش واریز نمی شود و بیمه هم نمی شود در حالی که شهرداری حق و حقوق کارگران را به حساب شرکت واریز میکند، مثلا چند تن از کارگران گور کن در وادی رحمت به همین سبب اخراج شدند، آیا من باید این نوع مسائل را در صحن علنی شورا بیان کنم یا نه؟ متاسفانه صاحبان این نوع شرکتها مانند برده با کارگران رفتار میکنند نمی دانم چرا با این نوع شرکتها برخورد نمیشود،
متاسفانه هیئت رئیسه به گونه ای برنامه ریزی میکند که نطق میان دستور حذف شده است، یا علاقه مند نیستند که یک سری از حرفهایمان را بی تعارف بزنیم، بنده گلایه مند هستم باید در جلسات شورا زمان تذکر بدهند تا عضو شورا مسایل مربوط به شهر و کارگران را تذکر دهد، یا اگر انتقادی دارد بتواند نقد کند.
به طور مثال هفته گذشته، معاونت عمرانی شهرداری را دعوت کرده بودند تا از کارهایی انجام یافته در شهر گزارش ارائه نماید این در حالی بود که نزدیک به ۵۰ دقیقه در رابطه با کارهای که صورت گرفته از جانب ایشان توضیح داده شد، و نزدیک به یک و نیم ساعت وقت شورا به هدر رفت و نتیجه ایی هم حاصل نشد. هر چند شاید بسیاری از پروژه ها مشکلاتی داشته باشند، که لازم است در کمیسیونهای تخصصی بررسی شود. وقت آن نیست که ما بیایم آنچه که وظیفه شهرداری هست با افتخار، به مردم منت هم بزنیم که مثلا دو کوچه آسفالت کردیم، به چند جا پله گذاشتیم، در فلان کوچه که برای فاضلابش اسفالت را کنده بودند بعد از یک سال روی اش را ماست مالی کردیم، در حالی که جرات ندارند بگویند در فلان پروژه مثلا، میدان آذربایجان چه قدر اختلاس شده و عاملان آنها فلان کسان هستند و حال چرا به پای میز محاکمه کشیده نمیشوند؟
از این بابت برای مسئولان بلند پایه شهرداری از ته دل متاسفم.!
وظیفه ما، در جلسات شورا بیان مشکلات و یافتن بهترین راه حل است.

وی همچنین در ادامه افزود:
بنده به نحوه اداره جلسات شورا اعتراض دارم در جلسات شورا نمیتوانم مشکلات مردم را انعکاس دهم به بنده وقت صحبت کردن نمی‌دهند. ولی برای کارهای بی ثمر هر چه قدر دلت بخواهد وقت هست،
به عقیده بنده تقریبا الکی و بدون نتیجه در جلسات شورا حضور داریم!
مردمان این شهر مرا انتخاب نکرده اند که در جلسات بی ثمر حضور پیدا کنم و حق جلسه بگیرم، من برای بازگویی مشکلات شهر، پی گیری مشکلات کارگران و برای نظارت انتخاب شده ام.

محرم محمدزاده نایب رییس کمیسیون تحقیق، نظارت، بازرسی در رابطه با در آمد شرکت همشهری اینچنین گفت:
در هفته گذشته خواستار این بوده ام که به سوالات بنده پاسخ داده شود که درآمد شرکت همشهری از کجاست و چگونه هست؟
از ۶۱ میلیارد تومان حقوقی که شهرداری به کارکنانش میدهد چند میلیارد به حساب شرکت همشهری واریز میگردد؟
و چند درصد سهم شرکت همشهری هست ؟
چه کسانی این شرکت عضو هستند و فلسفه وجودی شرکت همشهری چیست ؟
در انتخاب هییت رییسه این شرکت آیا کارگران زحمت کش هم نقشی دارند ؟
بعد از واریزی پول میلیاردی شرکت همشهری چه مدت؟ چند ساعت؟ این پول ها را در حساب اش نگهداری میکند ؟
آیا درست هست یا نه، که شرکت همشهری ملکی زمینی، چند میلیاردی در بهترین مناطق شهر از شهرداری خریداری نموده است ؟
اگر درست هست توضیح بدهند که سود واقعی آن در جیب چه کسانی هست؟
سود و بهره بانکی آنها چه میشود؟
چرا کارگران رفته گر از بهره این شرکت بی نصیب هستند، بذل و بخشش چند صد میلیونی این شرکت چه نفعی برای هییت مدیره ها دارد؟
در حالی که حاضر نیستند برای یک پاداش صد هزار تومانی برای رفته گران همیشه خسته اقدام کنند.
مدیر عامل شرکت همشهری باید پاسخگو باشدکه چگونه با ۹/۵درصد پلوس در مزایده برنده شده ؟
چرا کارکنان زحمت کش شهرداری نمی توانند برای خودشان یک شرکت تعاونی تشکیل بدهند و این کارها را خودشان انجام دهند؟
چرا بیمه کارمندان را به وقت واریز نمیشود؟ چرا از حقوق کارگران برای پرداخت اقساط معوقه پول برداشت میکنید و به حساب بانکها نمیزنید؟

چرا آخر سال پولی که هر ماه از حساب کارمندان جهت عضویت در این شرکت برداشت میکنید بدون سود واقعی دوباره به حساب انها برمیگردانید؟
چرا بعضی وقتها با بعضی از کارگران ۶ ماه قرارداد میبندید؟
چرا امنیت شغلی برای کارگرانی که حتی شبها هم کار میکنند وجود ندارد؟
چرا کسانی در این شرکت هستند که سر کار نمی آیند و حقوق میگیرند و اکثرا از فرزندان مدیران هستند؟
شفاف سازی شود چند هزار کارگر تحت نظر این شرکت کار میکند ؟
چرا آنهایی که باید رفته گر باشند ولی در اثر داشتن پارتی در پست اصلی خود قرار ندارند؟؟
والبته صدها چرای دیگر که در روزهای آتی از شهردار محترم سئوال خواهم کرد.
ریاست شورا نباید به هییت رییسه اجازه دهد که مهمانهای خنثی دعوت کنند و وقت شورا تلف شود، با توجه به اینکه ما برای حضور در جلسه حق جلسه دریافت میکنیم، با این راهی که ما میرویم مشکلات اساسی شهر نه تنها، حل نمی‌شود بلکه گناه کبیره نیز به حسابمان نوشته میشود.
بنده تقریبا بدون هیاهو، و بدون جار و جنجال رسانه ایی، چند روز هفته را جهت بازدید از محلات شهر در کوچه پس کوچه های شهر قدم میزنم و چاله چوله های شهر را می‌بینم و چه قدر فاصله میبینم بین محلات فقیر نشین و محله مرفه نشین! اگر آسفالت کوچه ایی را در محلات ثروتمند نشین جهت تعمیرات و یا احداث فاضلاب و یا سایر علل کنده کاری کنند، در عرض چند ساعت دوباره آسفالت کاری و ترمیم میکنند، در حالی که در محله های پایین شهر دو سال طول میکشد تا این کار انجام گیرد چرا که بعضی وقتها فاصله را از زمین تا آسمان میبینم البته بنده پیگیری میکنم که فلان محله فقیر نشین را که جهت راه اندازی فاضلاب کندند را هم آسفالت کنید چشم را میگویند ولی بعد از چند ماه چند سال هم کاری عملا حاصل نمیشود. این ها وظیفه من شورا نیست که از هر چند روز تاکید کنم بلکه وظیفه مدیران شهرداری مناطق هست.

این عضو شورا در رابطه باچگونگی رفتار اعتراضی خود در ادامه این رویه اظهار کرد:
اگر نطق پیش از دستور و وقت تذکر در جلسه هفته آینده نباشد میروم جلو تمام حضار و خبر نگاران میایستم و شروع به خواندن مشکلات اساسی شهر میکنم!
بنده نماینده مردم هستم و وظیفه ام بیان مشکلات مردم و احقاق حقوق مردم هست اگر نتوانم مشکلات را بیان کنم پس برای چه پا به شورا گذاشته ام.
بنده فقط با رای ملت آمدم و به خاطر ملت هم حرفهای خود را خواهم زد، باید در رفع مشکلات مردم قدم بردارم نه چیز دیگر و فکر نمیکنم که از مدیری تعارف داشته باشم و حقوق مردم را پایمال کنم.
روز گذشته با بعضی از شهرداران مناطق دیدار داشته ام و مشکلات را برای ایشان بیان کرده ام و گفته ام اگر حل نشود بدون تعارف با ذکر نام در صحن شورا بیان خواهم کرد. هم چنین برخی از کوچه های محله ۴۲ متری، کوچه های مصیر قهوه سی، کوچه های محله شکر چی لر، کوچه های محله لاله چند مدتی هست حل نمیشود و شهرداران مناطق به این محله ها کم توجه یا کلا بی توجه شده اند، بنده بعد از این همه مشکلات شهری را از صحن علنی و حتی در صفحه اینستاگرامی خودمطرح خواهم کرد، درواقع اگر مدیری خسته هست و اشتیاق کار نداشته باشد لطفا به خاطر حق مدیریت و شان شهرت به مردم این دیار خیانت نکند و یک دفعه مرد و مردانه بیان کنند که نمی‌توانیم و از دستمان بر نمی آید و خودشان کنار بکشند.
ایشان همچنین در مقام نائب رییس کمیسیون عمران و حمل ونقل و نائب رییس کمیسیون تحقیق، بررسی و نظارت در رابطه با پروژه میدان آذربایجان مطرح کردند:
پروژه میدان آذربایجان از ابتدا یک پروژه اشتباه بود که در سال گذشته در کمیسیون وتحقیق نظارت بررسی، به ریاست دکتر آجودان زاده، و هم چنین در کمیسیون عمران به ریاست مهندس اشرف نیا تمام این مشکلات را اعلام کرده ایم و عاملین تخلف این پروژه را به ریاست شورا منعکس نمودیم ولی متاسفانه فعلا نتیجه ایی برای پی گیری جدی حاصل نشده است.
به عقیده بنده حکم این متخلفان خیلی سنگین باید باشد، تا درس عبرت برای سایرین گردد، کسی که به خاک خود به وطن خود خیانت کند و از موقعیت خود سو استفاده کند، قطعا حکم او نباید کمتر از مرگ باشد.
در همین پروژه از فرودگاه که به سمت نصف راه می آییم مهندیسین شاهکاری را ایجاد نمودند که آیندگان آنها را مورد لعن و نفرت قرار خواهند داد، در حالی از مسیر فرودگاه به نصف راه دو راه وجود دارد، یکی روگذر است از سمت راست و دیگری زیر گذر است که مانند لانه های موش طراحی شده اند.

مطالعه کنندگان میدان آذربایجان با طرح فعلی یا کسانی که با طرح اصلی مخالفت نمودند و به این محل به چشم فرصت نگاه کردند و آن پیمانکارانی که در کار خود خیانت کردند،مدیران و مسوولانی که در سالهای گذشته طرح فعلی پروژه را تایید کرده اند همه شان خائن به شهر و خائن به بیت المال تلقی میگردد، و مبلغی بالاتر از ۱۰۰ میلیارد تومان در این پروژه حیف و میل شده است. میدان آذربایجان میتوانست به یکی از بهترین برندهای شهر تبریز معروف گردد، حال دستانی بهترین پروژه شهر را خراب کرده اند تا میلیاردها تومان عایدی برای خودشان شکل بگیرد.
حال سوال من اینجاست ؟؟؟
آیا مسئولان وقت از مشاوران و متخصصان، داخلی و یا خارجی استفاده کرده اند؟
اگر این پروژه مذکور را به یکی از شرکتهای پل سازی چینی داده بودند صد در صد یک پروژه ای زیبا تر، علمی تر تحویلمان میداند و با مبلغی ۳۰ الی ۴۰ میلیارد کار را تمام می‌کردند.
حال چندین پروژه هم بدتر از اینها هستند که سخن گفتن دل آدم را به درد میاورد، و در نهایت
هر کسی را بهر کاری ساختند!

انتهای پیام/