به گزارش سخن، تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز بعد از آن که به شخص مهندس رضا زنوزی سپرده شد، خیلی طوفانی وارد نقل و انتقالات شد و با جان توشاک ولزی که سابقه هدایت رئال مادرید را داشت قرار داد ۳ ساله امضا کرد. بعد از انتخاب سرمربی، زنوزی سراغ بازیکنانی از حوزه بریتانیا رفت و با هری فورستر انگلیسی به مدت ۳ فصل، آنتونی استوکس ایرلندی به مدت ۴ فصل و لی اروین اسکاتلندی هم به مدت ۴ فصل قرارداد امضا کرد ولی مالک تراکتورسازی فکر نمی کرد که این ۴ بریتانیایی تا نیم فصل هم دوام نخواهند آورد.
هری فورستر انگلیسی اولین خروجی تراکتورسازی بود که بعد از دو بازی که انجام داد و هیچ تاثیر گذاری نداشت به تیم همشهری یعنی ماشین سازی پیوست ولی بعد از بستن قرارداد با ماشین سازی به کشورش سفر کرد و مصدومیت خود را بهانه قرار داد و تا این لحظه خبری از این بازیکن به گوش نمی رسد.
دومین خروجی هم تعلق گرفت به جان توشاک ولزی، که بعد از شکست مقابل صنعت نفت آبادان در جام حذفی به گفته مسئولین باشگاه استعفا داد و محمد تقوی جایگزین او شد.
سومین و چهارمین خروجی باشگاه تراکتورسازی کمی عجیب به نظر می رسید در حالی که استوکس و اروین دو مهاجم گلزن تیم که بیشتر از نصف گل های تیم را به ثمر رسانده بودند به دلایل عجیب که یکی افسرده شدن خود در ایران و دیگری مریضی فرزند خود را بهانه کرده بودند در شرف جدایی از تیم قرار دارند.
استوکس توانسته بود ۸ گل بزند و اروین هم که سریع ترین هتریک تاریخ لیگ برتر را به خود اختصاص داده بود.
حال معلوم نیست که به چه دلایلی این ۴ بریتانیایی از تیم جدا شده اند و باشگاه هم به طور شفاف پاسخگو نیست ولی مالک تیم گفته است بازیکنانی به مراتب بهتر از این بازیکنان جذب خواهیم کرد.
ولی شنیده می شود حتی تیم های ایرانی به این بازیکنان پیشنهاد دادند و این بازیکنان را هوایی کرده اند.
با این اوصاف این ۴ بریتانیایی حتی برف تبریز را هم ندیدند و راهی کشورهایشان شدند.