به گزارش سخن، فریدون بابایی اقدم، عضو شورای شهر تبریز در گفتگو با خبرنگار سخن در رابطه با دلایل انتقال پل عابر پیاده جلو دانشگاه تبریز(در لینک http://sokhankhabar.ir/?p=28626 بیشتر بخوانید) به روبروی مرکز خرید جواهر و در رابطه با ساخت مرکز خرید جواهر تبریز گفت: در بحث احداث پل بازار جواهر موضوعی که چندین سال قبل تصمیم گرفته شد که در مقابل دانشگاه تبریز احداث شود؛ اما به دلیل برخی ناهماهنگی های صورت گرفته در طراحی این پل، آن طرحی که قرار بود به صورت کامل اجرا شود، نشد و در نتیجه پل بازار جواهر بصورت وضعیت کنونی که دارد، تکمیل شد.

بابایی اقدم تامید کرد: منتهی طرح اولیه با چیزی که ساخته شد بسیار متفاوت بوده است.
وی ادامه داد: در طی زمان ساخت نیز یکسری از واحدها پیش فروش یا واگذار شده بودند. یکسری از شهروندان و یا اصناف و کسبه ای که آن مرکز خرید واحدهای تجاری را خریداری کرده اند، گلایه های را دارند و از این مرکز خرید به عنوان مرکز خرید dead Mall (به معنای مرکز خرید مرده) یاد می کنند.
این عضو‌شورارگفت: این مرکز خرید دسترسی های خوبی دارد اما از حیث کار آیی و بهروری تجاری، کارایی لازم را ندارد و عملا رفت و آمدی در این مرکز نیست.

وی افزود: کسبه همیشه گلایه هایی را داشته اند و به همین خاطر موضوع انتقال پل عابر گذر دانشگاه تبریز، به داخل این مرکز خرید با هدف رمق بخشیدن به آن مرکز انجام گرفته است.

بابایی اقدم در ادامه بیان داشت: همچنین به جهت اینکه این بازارچه را وارد حوزه فرهنگی کنند؛ به ویژه در حیطه بازارچه کتاب، که کاربری سازگار با نقش علمی دانشگاه تبریز دارد، تحقق یابد و این کار هم صورت گرفت.

وی در رابطه با اینکه مردم معترض به این انتقال پل عابر هستند افزود: به دلیل اینکه بنده خود عضو هیئت علمی دانشگاه ام طبیعتا در هر کاری ما نقاط ضعف و قوت را داریم و تعدادی هستند که نقدی بر این کار خواهند داشت و تعداد دیگری معتقد هستند که می‌تواند عامل موثری باشد.

این استاد دانشگاه در پاسخ به اینکه پلی که به پایین انتقال داده اید آیا موثر واقع شده است اذعان داشت: در پلی که به پایین انتقال داده شده و به داخل این مرکز خرید کشانده شده است خود شهرداری نیز ذی نفع است یعنی بخشی از واحد های تجاری آن مجموعه متعلق به شهرداری منطقه ۲ تبریز است و هر اقدامی که بتواند موثر باشد در خصوص ایجاد رونق در مجموعه هم به نوعی ذی نفع خواهد بود و قدم موثری است.
وی تصریح کرد: باز می گردم به همان اقدامات اولیه همان لحظه اولی که تصمیم بر این شد که پل متوقف شود کاش قضیه منتفی می شد؛ زیرا یک اقدام بدون هماهنگی صورت گرفته بود و قرار شد بخشی از ناهماهنگی ها و اشتباهات اتفاق افتاده را پاک کنیم این که موثر واقع شده است جای بحث دارد باید در بازده زمانی ببینم نقص کار به آنجا خواهد داده شد یا خیر!؟
بابایی اقدم در پایان اظهار کرد: احساس بنده این است که آن هدفی که ما داریم که بازار را رونق بدهیم تحقق پیدا نخواهد کرد.

انتهای پیام/