به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن به نقل از فارس، مجید خدابخش استاندار آذربایجان‌شرقی در این جلسه، اظهار کرد: اهمیت و ضرورت این اقدام، مشارکت فعالان برگزیده استان که دارای اعتبار و منزلت ویژه‌ای  در سطح ملی هستند را از نقاط قوت ایجاد بانک توسعه آذربایجان و ضامن اعتماد مردم و موفقیت آن در جذب منابع مالی دانست.

وی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی استان آذربایجان‌شرقی گفت: این اقدام باید پیش‌ از این به نتیجه می‌رسید، اما هنوز دیر نیست و باید با همراهی تمام فعالان اقتصادی این مهم پیگیری و عملیاتی شود.

وی با اشاره به تصویب شروع اقدامات برای تأسیس بانک توسعه آذربایجان و تکمیل فرم‌های مشارکت و میزان مشارکت مالی توسط مؤسسان متقاضی یادآور شد: امروز آغاز این اقدام ماندگار است و امیدواریم با حضور پررنگ بخش فعالان اقتصادی استان این بانک به‌صورت کاملاً خصوصی و با حمایت تمام نهادهای متولی و  نمایندگان مجلس به نتیجه برسد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار نیز در این نشست  هدف از ایجاد بانک خصوص توسعه آذربایجان را ایجاد نهاد مالی پشتیبان برای توسعه استان و تسهیل دسترسی فعالان اقتصادی استان به منابع مالی به‌خصوص در سرمایه‌گذاری کلان عنوان کرد.

علی جهانگیری خاطرنشان کرد:  با توجه به اینکه در حال حاضر اختیار اقدام و تصمیم‌گیری در اعطای تسهیلات کلان در تمام بانک‌های فعال در ستاد مرکزی آنها و تهران متمرکز است، اخذ تسهیلات کلان برای سرمایه‌گذاران استانی مشکل و زمان‌بر است؛ ازاین‌رو با ایجاد بانک توسعه آذربایجان و استقرار ستاد آن در استان ضمن رفع این مشکلات می‌توان منابع مالی موجود را در توسعه اقتصادی استان به‌کار گرفت.

وی گفت: با ایجاد این بانک تجهیز منابع و مدیریت سپرده‌های کوچه به‌صورت منطقه‌ای ممکن شده و شاهد هدایت آنها به بخش‌های تولیدی کوچک خواهیم بود.