به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، بهروز خاماچی عضو شورای اسلامی شهر تبریز در گفتگو با خبرنگار سخن در ارتباط با تبریز ۲۰۱۸ و عملکد بیان کرد: در سال ۲۰۱۸ از کشور های همسایه حتی از کشور های اروپایی       ووو میهمان های بسیاری را پذیرا خواهیم بود در این جهت شهرداری با همکاری  سازمانهایی از جمله سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از اساتید دانشجویان و صاحبنظران در این حیطه دعوت به عمل آورده اند تا در این راستا همکاری های لازم را انجام دهند و همچنین برنامه ریزی های مفصلی در این باره صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود: از جمله برنامه ها  و حوزه های مناسب جهت گردشگری و جذب توریست برای تبریز ۲۰۱۸ مکانهای توریستی مانند روستای تاریخی کندوان می باشد که برنامه های متعددی برای ارائه در سال ۲۰۱۸ برای مخاطبین دارد اما به دلیل سرما و برودت هوا از نیمه اسفند ماه سال جاری شروع به کارهای عملیاتی خواهیم کرد.

این عضو شورای کلانشهر تبریز خاطر نشان کرد: از جمله برنامه ها ی عملیاتی و عمرانی که از نیمه اسفند به بعد اجرا خواهند شد: ساخت هتل، جایگاه هاعمرانی، رسیدگی به سرویس های بهداشتی سطح شهر،  عابر پیاده ها، پل ها و زیرگذر های شهری ، آسفالت ریزی کل شهر، نرده کشی های سطح شهر، و تمام مسائل  ظاهری شهر می باشند.

وی گفت: همچنین گل و گیاه های بسیاری خریداری شده است که  می توانم ادعا کنم که تبریز را به گلستان تبدیل خواهیم کرد.

خاماچی اظهار داشت: بنده نیز در مورد رنگ بندی سطح شهر نیز اظهار نظری کرده ام که اکثر رنگبندی های نرده ها جداول و… سطح شهر رنگ های مرده و بی رنگ و لعاب است و ان شالله  در طی برنامه ریزی های طرح شده به تمام این مسائل توجه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: هم چنین دفترچه هایی را برای اداب معاشرت اصناف و مغازه دار ها جهت برخورد مناسب با مشتری ها در حال تنظیم هستیم که در اختیارشان خواهیم گذاشت.

عضو شورای چهارم  تبریز با توجه به برنامه ی آتی طرح ریزی شده برای تبریز  ۲۰۱۸ تصریح کرد: به رستوران ها و غذا خوری ها رسیدگی  خواهیم کرد  تا غذا های سنتی را بیشتر در منوی غذایی شان قرار دهند.

وی ادامه داد: به اتوبوسرانی ها و تاکسی رانی ها رسیدگی نموده  و همچنین خودرو های شخصی فرسوده را از رده خارج خواهیم کرد. در کل می توان گفت تمام شرایط رفاهی که برای گردشگران عزیز لازم می باشد را در برنامه کاری ۱۳۹۶ قرار داده ایم.

 

بهروز خاماچی در رابطه با عملکرد چهار ساله دکتر صادق نجفی شهردار کلانشهر تبریز بیان داشت: بنده از تمام شهرداران قبلی که هر کس به نوعی برای آبادانی شهر تلاش کرده اند نهایت تشکر را دارم ولی در طی چهار سال اخیر اعضای شورا و دکتر نجفی عملکرد خوبیرا نسبت به هر سال دیگری داشته اند. دکتر نجفی شهر تبریز را در این ۴ سال در تمام دنیا و ایران سربلند کرده است از جمله در سازمان ملل، ژاپن، چین، هند، امارات و… تبریز را که نماینده ی تمام کلانشهر ایران بود را سرافزار کرده و از آن جایی که خود شهردار فردی صاحبنظر در مسائل اقتصادی  می باشد، و در قدیم الایام در اداره بازرگان و منطقه آزاد ارس فعالیت های بسزایی را انجام داده است و در  پشت بند تمام این فعالیت ها  توانسته است تبریز شهر اولین ها را  به موفقیتهای بسیاری برساند  و پلها زیرگذر های بسیاری را ایجاد کرده اند و پارک های بسیاری را نوسازی کرده اند و تا سال ۲۰۱۸ تمام قسمتهای تبریز نوسازی خواهد شد.

 

همچنین وی در ادامه گفت: چندین روستا به تبریز واگذار شده است و محلات تبریز زیاد شدند و در سال آینده برای آبادانی آنها برنامه ها ی خاصی را در نظر داریم.

 

عضو شورای شهر تبریز تاکید کرد: به صراحت می گوییم که مخصوصا به مسئله ی حاشیه نشینی تبریز توجه خاصی شده است و شهرداری آنها را رسیدگی خواهد کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در آینده ای نزدیک شاهد اجرای طرح ترافیک تبریز خواهیم بود.