به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، علی شیاری عضو شورای چهارم شهر تبریز در گفتگو با خبرنگار سخن در رابطه با تبریز ۲۰۱۸ و عملیات انجام شده در این حوزه بیان کرد: اصلا اقداماتی برای تبریز ۲۰۱۸ انجام نشده  بلکه فقط در قالب چند جلسه برگزار شده است.

وی در رابطه با نقش اعضای شورا در برنامه ریزی ها ی تبریز ۲۰۱۸، ادامه داد: آیا اصلا برای ۲۰۱۸ اقدام خاصی انجام گرفته شده که شورا را دخالت بدهند یا نه؟! غیر از برگزاری چند جلسه اتفاق خاصی رخ نداده است که در این جلسات نیز اعضای شورا را دخیل نمی کنند.

 

این عضو شورا در رابطه با عملکرد شهردار تبریز تصریح کرد: دکتر نجفی دارای نقاط مثبت و منفی است. اگرنکات مثبت را مصداقی بخواهم بگویم، اینکه پروژه های عمرانی را تصحیح کرده اند و به پروژه ها جرئت داده اند. اما نقطه ی منفی این است که کیفیت کار پایین آمده و هزینه بالا رفته است؛ پلی که می توانست با ۱۰ میلیارد تمام شود با ۱۴ میلیارد به اتمام رسیده است.

وی اذعان کرد: اینکه برای مترو هزینه تعیین شده ولی نظارتی بر عملکرد هزینه نشده نقطه ی منفی است یا افزایش بودجه ی فرهنگی مثبت است ولی اینکه این بودجه ها در کجا خرج شده یا خروجی این عملکرد چه بوده جزو نقاط منفی است.