به گزارش  سخن به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، کسانی که عادت کردند به سفرهای خارجی بروند این عادت را ترک کنند، البته سفر زیارتی به عتبات و حج مورد نظر نیست چون این سفرها زیاد خرج ندارد و دارای برکات است اما سفرهای زائد را کنار بگذارند.

این‌ها صحبت‌های رهبر معظم انقلاب در نماز عید فطر امسال خطاب به مدیران، مسوولان و افرادی با ژن خوب بود ولی آن چیزی که در این بین سنسورهای رسانه‌های تبریز را به صحبت‌های رهبری سوق می‌دهد، شائبه‌های سفر اخیر شهردار تبریز به خارج از کشور و آن هم در سالی که تبریز ۲۰۱۸ است.

البته این موضوع برای شهردار تبریز تازگی ندارد چراکه هنوز خبرنگاران تبریزی نفهمیدند که خواهرخوانده‌ بوسنی و هرزگوین قرار است برای تبریز ۲۰۱۸ چه‌کاری بکند؟

حال بنابر اسناد خیلی محرمانه و تصاویر ارسالی از سوی حمید معصومی‌نژاد از رُم، شهردار تبریزی در آمستردام به سر برده و از مناظر طبیعی شهرگل‌ها لذت می‌برد ولی در این میان رسانه‌های آسیای‌شرقی از قافله عقب نمانده و از این فرصت سوءاستفاده  کرده و اعلام کردند که “باهر” جوان در توکیو به سر برده و با تلاش شبانه‌روزی خود سعی بر کشاندن چشم‌ بادامی‌ها به تبریز ۲۰۱۸ دارد و این خبرنگاران‌ها هستند که باید پرتقال فروش را بیابند.

دروغ که حناق نیست! مالیات هم ندارد، پس بهتره بگیم شهردار تبریز به آمریکا رفته تا برجام را جلوی چشم ترامپ پاره کند.

به عنوان یک شرلوک هولمز وطنی طی اکتشافات محیرالعقول و بررسی‌های خیلی خیلی فنی به نکات کلیدی از مرخصی شهردار رسیدیم که طبق این تحقیقات فنی و خیلی شیک و مجلسی که بیشتر از خود اعضای شورای شهر تبریز و فرماندار جدید این شهر انجام گرفت، به این نتیجه رسیدیم که فصل پرتقال تموم شده و نباید دنبال پرتقال‌فروش باشیم، البته اهم صحبت‌ها این بود “گشتم نبود، نگرد نیست”.

ولی برای ادای رسالت رسانه‌ای عین گفته‌های اعضای شورای شهر و فرماندار تبریز را به سمع و نظرتان می‌رسانیم تا بینندگان محترم نتیجه‌گیری اخلاقی، فلسفی خود را از سفر “ایرج مارکوپولو” را انجام دهند.

علیار راستگو، فرماندار تبریز: فرماندار تبریز با تائید صحت و سقم مرخصی گرفتن شهردار تبریز در روزهای اخیر گفت: شهردار تبریز در حال حاضر به مدت ۱۰ روز مرخصی گرفته‌ و البته مکان آن را به فرمانداری اعلام نکرده‌ است.

وی در رابطه با شخصی یا کاری بودن مرخصی شهردار تبریز خاطرنشان کرد: وقتی گفته می‌شود، مرخصی یعنی موضوع شخصی بوده، در صورتی که کاری باشد عنوان آن مرخصی نبوده و مأموریت تلقی می‌شود.

محرم محمدزاده، عضو شورای شهر تبریز: من خبری از این موضوع ندارم، پس نمی‌توانم اظهار نظری بکنم.

فریدون بابایی‌اقدم، عضو شورای شهر تبریز: بنده در جریان این نیستم که شهردار کجاست ولی به عنوان یک شهردار که در سیستم اداری مشغول است، حق قانونی دارد تا طول سال از مرخصی استفاده کند و طبق قانون از مرخصی شهردار باید رئیس شورا و فرماندار شهر با خبر باشند تا مجوزات لازم صادر شود. حتماً شهردار تبریز مجوزهای لازم را اخذ کرده و به سفر رفته است.

وی در ادامه در پاسخ به اینکه آیا مرخصی شهردار اختلالی در مدیریت شهری دارد و یا نه، گفت: شهردار تبریز قائم‌مقام دارد و عدم حضور چند روزه نمی‌تواند خلاءیی در شهر ایجاد کند و یک هفته و یا ۱۰ روز مرخصی هم نمی‌تواند تاثیری در روند مدیریت شهری داشته باشد.

سعید نیکوخصلت، عضو شورای شهر تبریز: مرخصی گرفتن حق قانونی است و اگر شهردار تبریز به مرخصی رفته، حتماً با اطلاع ریاست شورای شهر بوده است. مرخصی یک هفته و یا ۱۰ روز شهردار قانونی است و هیچ‌گونه اختلالی ایجاد نمی‌کند.

وی در پاسخ به اینکه آیا سفر شهردار کاری یا غیرکاری بوده، گفت: فکر نمی‌کنم کاری باشد ولی قطعاً افرادی با مسوولیت شهرداری می‌توانند از سفر غیرکاری خود برای ایجاد ارتباطات استفاده کنند و سفر یکجانبه نداشته باشند.

غلامحسین مسعودی ریحان، عضو شورای شهر تبریز: من خبری از سفر و یا مرخصی شهردار ندارم ولی چند روز پیش یک صحبت تلفنی با او داشتم که به سفر خود اشاره کرد ولی چون سفر یک مسئله شخصی است، از او نپرسیدم که مقصدش کجاست. مرخصی چند روزه شهردار تبریز تاثیری روی شهر ندارد چراکه قائم مقام و معاونان وجود دارندو همچنین سیستم شهرداری به‌گونه‌ای نیست که همه چیز به شهردار ختم شود زیرا ۱۰ منطقه تبریز برای خود شهردار داشته و آنها نیز طبق سیستم کارشان را انجام می‌دهند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: البته از این منظر هم نگاه کنیم که شاید این مرخصی لازم بوده و برای یکی از اعضای خانواده و بستگان مشکلی پیش آمده که باید در کنار آنها می‌بود.

کریم صادق‌زاده، عضو شورای شهر تبریز: تا آنجایی که اطلاع دارم مرخصی شخصی و سفرشان نیز شخصی است و ربطی به ماموریت کاری و غیره ندارد. شهردار تبریز با اجازه از رئیس شورای شهر و فرماندار تبریز به مرخصی رفته است.

وی ادامه داد: ما فقط اطلاع داریم که شهردار تبریز مرخصی ۱۰ روزه گرفته است و نمی‌دانم در سفر هست و یا در خانه خود و اقوام به سرمی‌برد ولی آن چیزی که مهم بود این است که مرخصی و یا سفر حق مسلم هر کسی است تا طول سال، چند روزی را با خانواده خود بگذراند.

نتیجه‌گیری نهایی اینکه، قصه ما به سر رسید ولی شهین باهر به تبریز نرسید.