به گزارش سخن، محمدرضا زنوزی بعد از در اختیار گرفتن مالکیت باشگاه تراکتورسازی به هواداران این تیم وعده داد تیم خوبی بسته شود. زنوزی ضمن اعلام این موضوع که یک مربی خارجی تراز اول از اروپا یا آمریکای جنوبی هدایت تراکتورسازی را برعهده می گیرد، درباره بازیکنان مورد نظر باشگاه نیز توضیحاتی را ارائه کرد.
زنوزی گفت: « سعی ما بر جذب بازیکنان با کیفیت است؛ باید بتوانیم بازیکنان درجه یک لیگ برتری را به خدمت بگیریم. به دنبال این بازیکنان می رویم. همچنین بازیکنان خارجی ای که جذب خواهیم کرد، در حدی خواهند بود که تا کنون بازیکنانی در این حد کیفی به ایران نیامده باشند.»
وی افزود: «هدف ما برای سال آتی تلاش برای قهرمانی در لیگ و برای سال بعد حضور موفق در آسیا خواهد بود و به همین خاطر باید تیم خوبی ببندیم تا بتوانیم در لیگ قهرمانان و لیگ ایران مقام بیاوریم.»

در این میان به بررسی وضعیت حضور و یا عدم حضور برخی از  بازیکنان فعلی و سابق تراکتور سازی را در زیر بررسی می کینم:

 

مسئولان باشگاه سایپا برای حضور اخباری در این تیم اصرار داشتند و به هیچ وجه راضی به تعامل با تراکتورسازی که محروم از نقل و انتقالات بود نشدند تا اخباری علی رغم میل باطنی از سرخپوشان تبریزی جدا شود. او به خوبی می دانست حضور در یک تیم بدون هوادار باعث نادیده گرفته شدن و افت انگیزه اش می شود، همین اتفاق نیز رخ داد و پس از عملکرد نه چندان مناسب در چند بازی علی دایی اخباری را نیمکت نشین کرد.

اخباری در سالی که حضور در جام جهانی مساله ای حیاتی برایش به شمار می رفت تیم ملی را از دست داد و کی روش دیگر به او اعتماد نکرد. حالا این دروازه بان جوان که احتمالا آینده خوبی را برای خود در سایپا نمی بیند دوست دارد به تراکتورسازی و روزهای خوب بازگردد.

از این رو شنیده می شود که تمایل او برای حضور مجدد میان سرخپوشان تبریزی به گوش مسئولان باشگاه تراکتورسازی رسیده و باید دید که برای جذب اخباری دست به کار می شوند یا خیر.

 

مهدی کیانی، هافبک تیم تراکتورسازی تبریز را باید یکی از معدود خوب های این تیم در لیگ هفدهم بدانیم. با پایان لیگ هفدهم، قرارداد کیانی نیز با تراکتورسازی به پایان رسیده است. کاپیتان محبوب تراکتوری ها در حال حاضر بازیکن آزاد به شمار می رود و مشخص نیست که فصل آینده در این تیم حضور خواهد داشت یا خیر؟

برخی ها شانس ادامه حضور کیانی در تراکتورسازی را کم می دانند چرا که تلاش برای بستن تیمی متفاوت با همیشه از سوی زنوزی نیز می تواند بر این موضوع صحه بگذارد. محمد ایرانپوریان، کاپیتان دوم تراکتورسازان روز گذشته با سپاهان قرارداد امضا کرد و حال باید منتظر ماند و دید که سرنوشت مهدی کیانی با تراکتورسازی در فصل آینده در یک مسیر گره خواهد خورد یا خیر؟

سید حسین حسینی، دروازه بان تیم استقلال تهران که عملکرد بسیار خوبی در این تیم داشت، در حال مذاکره با تیم تراکتورسازی است و اگر مذاکرات با موفقیت به پایان برسد این بازیکن را سال آینده در تیم تراکتورسازی تبریز خواهیم دید.

لازم به ذکر است که سید حسین حسینی، پس از درخشش چشمگیر در استقلال، بار دیگر توسط شفر نیمکت نشین شد که این موضوع با واکنش منفی این بازیکن همراه بود. کارلوس کی روش نیز دلیل خط خوردن حسینی از تیم ملی را عدم فیکس بودن او در استقلال عنوان کرد و به این ترتیب باید هدف حسینی از حضور در تراکتور را فرار از نیمکت نشینی و داشتن جایگاهی مستحکم در تیم باشگاهی جدیدش دانست.

 

که جدایی‌اش از تیم تراکتورسازی تا حد زیادی قطعی شده، در تیررس باشگاه ذوب‌آهن اصفهان قرار گرفته است.

در همین راستا، ابراهیمی دیروز (سه‌شنبه) راهی اصفهان شده تا از نزدیک با مسئولان باشگاه ذوب‌آهن بری سر مسائل مختلف مذاکره کند.

باشگاه ذوب‌آهن در نیم‌فصل لیگ هفدهم به دنبال جذب هافبک – مهاجم تیم فوتبال تراکتورسازی بود، اما ابراهیمی در نهایت در تبریز ماندنی شد.

 

 

فراز امامعلیمهاجم تیم فوتبال پیکان تهران که فصل خوبی را با این تیم داشته است، حالا از چند تیم لیگ برتری پیشنهاد دارد.

گفته می‌شود این بازیکن از تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان پیشنهاد رسمی دریافت کرده و مذاکراتش با این تیم به جریان افتاده است. همچنین باشگاه تراکتورسازی تبریز به جذب این مهاجم علاقه‌مند است.

تکلیف امامعلی در روز‌های آینده مشخص خواهد شد.

همه گفته ها و شنیده مواردی هستند که در حال بررسی و رایزنی مسئولان مربوطه می باشد اما باید گفت امید است که تراکتور سازی در لیگ ۱۸ ام بتواند سیر صعودی (بر خلاف لیگ پیشین) داشته باشد با توجه به اینکه تراکتور سازی  خلاف لیگ گذشته که نقل و انتقالات محروم بود این فصل بتوان ترکیب مناسبی از همین ابتدا برای قهرمانی لیگ داشته باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط:

حاشیه های تراکتور باز هم باعث ناکامی می شود؟/ مالک جدید یا نقل و انتقالات؟!

دست و دلبازی مالک میلیارد و صعود تراکتور