به گزارش سخن، روز ۲۹ اردیبهشت روز انتخابات شورای اسلامی شهر می باشد که در این راستا پایگاه خبری سخن جهت آشنایی مردم با کاندیداها و انتخاب شایسته، با کاندیدا های شورا شهر تبریز میز گردی را تشکیل داده است که در ادامه متن گفتگوی نازیلا آصفی با خبرنگار سخن را می خوانید:

 

سخن: عملکرد شورای چهارم را چگونه ارزیابی می کنید؟

با توجه به اینکه بنده ۲ دوره در شورای شهر حضور داشته ام به برخی از مسائل و مشکلات واقف هستم. مسلما اعضای شورای شهر چه در این دوره و چه در دوره های قبل قصد خدمت به مردم را داشته اند، اما شاید در کنار این ها افرادی هم باشند که همکاری نمی کنند. متاسفانه مسائلی که در شورا اخیرا پیش آمد برای شهر تبریز خوشایند نبود و شهرداری و شورا زیر سوال رفت از این رو نمره خوش آیندی نمی توان به شورای چهارم داد ولی نقاط قوتی هم دارد و هر کسی که به عنوان نماینده در شورای پنجم حضور یابد باید سعی کند که این نقاط منفی را از بین ببرد و نقاط قوت را تقویت کند.
سخن: اهدافتان برای شورای پنجم چه می باشد؟
مسلما در حد و حدود قوانین می توان شعار داد و افرادی که در شورا حضور می یابند باید افرادی متعهد و متخصص باشند. هدف بنده این است که وظایف واختیاراتی که قانون تصویب کرده است انجام بدهم ولی در کل موضوعی که از اهمیت بالایی برخوردار است و برای شهرمان مفید است انجام می دهم مانند احیای تبریز، رسیدگی به بافت فرسوده تبریز، کاربری فضای سبز، احداث پارکینگ؛ یکی از بزرگترین اهداف بنده این است که درآمد شهرداری متمرکز شورا شود تا بهتر خدمات رسانی کنیم.

سخن: چه اهدافی برای اشتغال جوانان دارید؟

اشتغال از بزرگترین معضل ها می باشد و مسئله ای ملی است و وظیفه ی نمایندگان مجلس شورای اسلامی می باشد اما شورا و شهرداری می توانند با حمایت های خود زمینه را فراهم بکنند مانند جذب وحمایت سرمایه گذاری که قطعا با اشتغال زایی همراه است.

سخن: نظرتان در مورد سیل که اخیرا آذربایجان را درگیر کرد چیست؟
به نظر من، مسئولین شهر و کسانی که در این حوزه مسئولیتی دارند باید تامین امنیت شهروندان را مهم ترین پروژه بدانند. احتمال اتفاق افتادن همه ی بلای طبیعی ممکن است مسئولین در بودجه بندی و برنامه ریزی باید به زیر ساخت ها توجه کنند و باید گفت که پیشگیری بهتر از درمان است، چرا که ما مسئول تمام مردم هستیم.
سخن: رسیدگی مسئولان در مورد سیل که اخیرا آذربایجان را چگونه ارزیابی ارزیابی می کنید؟
به هر حال تلاش می کنند ولی پیش گیری بهتر است و هیچ کدام از مسئولان راضی به خطر افتادن جان مردم نیستند، ولی با توجه به رسانه ها مردم نارضایتی خود را نشان می دهند.

 

انتهای پیام/