به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سخن، سعید حاجی زاده عضو شورای چهارم شهر تبریز در رابطه با تبریز ۲۰۱۸ در گفتگو با خبرنگار سخن بیان کرد: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی ۲۰۱۸ که در سازمان همکاری اسلامی صورت گرفته، فرصتی ارزشمند برای معرفی جاذبه های گردشگری این شهر در سطح جهانی و توسعه این صنعت در شهرمان است. بی شک لازمه بهره مندی مناسب و حداکثری از این فرصت همکاری مردم، تشکل های صنفی مربوط، دستگاه های اجرایی و همه ی اشخاص حقیقی و حقوقی است که در صنعت گردشگری به نوعی دخالت دارند.
وی ادامه داد: خوشبختانه به محض اعلام این انتخاب در پاییز پارسال، ساختارها و اقدامات تشکیلاتی برای تحقق این همکاری شکل گرفت و با تشکیل شورای سیاستگذاری تبریز ۲۰۱۸ در استانداری به نوعی مشخص شد که فرم استان برای بهره مندی از فرصت یادشده، جدی است به دنبال آن در شهرداری هم دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸ تشکیل شد و پیش از آن شورای شهر هم در جلسات متعدد به ویژه در بررسی و تصویب بودجه سال ۹۵، اهتمام خود را برای پرداختن به این رویداد فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی نشان داد.

حاجی زاده توضیح داد: در کنار این اقدامات و تشکیل جلسات متعدد با موضوع تبریز ۲۰۱۸، شاهد فعالیت های تبلیغاتی هم به ویژه در داخل شهر و البته در مواردی در نمایشگاه های گردشگری تهران بودیم.

این عضو شورای شهر تبریز تصریح کرد: با وجود این به نظر می رسد واقعیت های عملی رویداد تبریز ۲۰۱۸ تحت شعاع همان تشکیل جلسات و فعالیت های تبلیغاتی قرار گرفته است و دستگاه های مسول بیشتر از آن که عمل کنند حرف می زنند و تبلیغات می کنند.

وی در ادامه گفت: البته این سخن به معنی نفی فعالیت های صورت گرفته و در حال اجرا نیست اما حجم و سرعت فعالیت ها و میزان اهتمام عملی مسولان و دستگاه های ذی ربط متناسب با اهمیت موضوع و فاصله ی زمانی، تا سال ۲۰۱۸ نیست. مهم تر این که، در مشارکت دادن عملی مردم با این رویداد چندان موفق نیستیم و افکار عمومی که بنده به لحاظ موقعیت شغلی و اجتماعی ام در ارتباط تنگاتنگ با مردم هستم، فکر می کنند تبریز ۲۰۱۸ تنها شعار و تبلیغات مسئولان است و کار عملی چندانی صورت نمی گیرد.

حاجی زاده در ادامه بیان داشت: با وجود این هنوز فرصت هست و در این مدت کمتر از یک سال رسانه ها باید با مطالبه از مسولان ذی ربط به جای پرداختن به وعده و وعیدها از آنان بخواهند گزارش اقدامات انجام شده را به مردم بدهند و نیز نقدهای سازنده و تخصصی در خصوص برنامه های تبریز ۲۰۱۸ و اقدامات دستگاه های ذی ربط در این زمینه صورت گیرد و انعکاس یابد.
وی در رابطه با عملکرد صادق نجفی، شهردار تبریز اظهار نمود: در خصوص عملکرد شهردار، درست آن است که عملکرد را با لحاظ شرایط و اوضاع جانبی فعالیت شهرداری ارزیابی کنیم. آقای دکتر نجفی اصولا” فردی اجرایی و مدیری موفق است که در کارنامه ی مدیریتی خود عملکردهای قابل قبولی را در دستگاه های مختلف اجرایی اعم از سازمان بازرگانی و منطقه آزاد ارس از خود به جای گذاشته است.
وی افزود: در شهرداری هم یکی از نقاط موفق مدیریتی ایشان، حرکت در مسیر وفاق و همکاری با دستگاه های مختلف اجرایی و … است. اکنون با روحیه اعتدال حاکم در مدیریت اجرایی استان از یک سو و روحیه تعامل و همکاری آقای شهردار، شاهد فضای سازنده ای در مدیریت شهری و مدیریت هماهنگ شهری هستیم که به نوعی کاستی های ناشی از نبود مدیریت واحد شهری را تا حدی جبران می کند.

عضو شورای شهر تبریز در پایان توضیح داد: البته انتظار می رود از این فضا بیش از پیش در جهت تحقق اهداف و برنامه های مدیریت شهری و ماموریت های شهرداری که شورا به آن محول می کند باشیم.

انتهای پیام/