به گزارش سخن به نقل از ایسنا، مشروح گفت‌وگوهای علی ربیعی وزیر رفاه، کار و تامین اجتماعی، محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور، علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش با خبرنگاران را دنبال کنید.

آغاز پرداخت وام اشتغال روستایی و عشایری از فردا

علی ربیعی وزیر رفاه، کار و تامین اجتماعی گفت: از فردا پرداخت اولین وام اشتغال روستایی و عشایری در ۵ استان آغاز می‌شود. وی اظهار کرد: از ۵۰ هزار درخواست وام در مرحله اول، حدود ۸۰۰۰ وام پذیرفته شده است که از فردا پرداخت این وام‌ها در ۵ استان انجام می‌شود. ربیعی افزود: از رقم ۱۲ میلیارد تومان، امسال ۲۰۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال روستایی و عشایری پرداخت می‌شود. البته طبق قواعدی که منجر به ایجاد اشتغال شود.  آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و بازاریابی و مشاوره همراه دریافت‌کنندگان وام خواهد بود.

نشست خبری رییس جمهور تا دو هفته دیگر برگزار می‌شود

محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری از برگزاری نشست خبری رییس جمهوری با حضور خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی طی دو هفته آینده خبر داد. وی در پاسخ به پرسشی درباره انتقادات به گفت‌وگوی تلویزیونی رییس جمهوری و عدم طرح مباحث درباره مباحث روز اظهار کرد: طبیعتا در یک ساعت زمان برنامه تلویزیونی فرصت گفت‌وگو و صحبت درباره همه مباحث ایجاد نمی‌شود. در همین راستا طی دو هفته آینده رییس جمهوری نشستی خبری با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی خواهند داشت.

تعرفه خودروهای هیبریدی ۳۵ الی ۵۵ درصد است

محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت به بیان توضیحاتی درباره اظهارات رییس جمهوری مبنی بر تجدید نظر در تعرفه واردات خودروهای هیبریدی پرداخت. ویدرباره وضعیت ذخیره‌سازی کالاهای اساسی در کشور اظهار کرد: به لطف خدا کشور در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و معمولا نیازمندی‌های مردم در ایام نوروز تنها شامل کالاهای اساسی نمی‌شود، بلکه نیازهایی در حوزه‌های حمل و نقل و هتل داری ایجاد می‌شود.

برای ساخت پلاسکو از سازمان میراث فرهنگی هم باید مجوز گرفته شود

علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی گفت: اگر از این سازمان درباره ساخت پلاسکو استعلام گرفته شود، ما نظرات خود را در این خصوص اعلام می‌کنیم. وی با بیان اینکه با توجه به وجود بناهای تاریخی در محل ساخت پلاسکو، ما در این زمینه صحبت‌هایی داریم، اظهار کرد: البته تا حالا با ما صحبت نشده است، اما با توجه به بناهای تاریخی ما حرف‌هایی درباره ارتفاع پلاسکو داریم و باید با بنیاد مسکن و شهرداری در این زمینه گفت‌وگو کنیم، البته هنوز صحبتی با ما نشده است.

امیدواریم تا ۲۲ بهمن رسیدگی به بودجه ۹۷ پایان یابد

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری اظهار کرد: بسیار امیدوار هستیم تا روند رسیدگی به لایحه بودجه در مجلس تا ۲۲ بهمن به اتمام برسد و مصوبه مجلس به شورای نگهبان ارسال شود تا برای دولت نیز فرصت تنظیم آیین‌نامه‌های اجرایی و فراهم کردن مقدمات اجرای بودجه ۹۷ فراهم شود. وی خاطرنشان کرد: لایحه بودجه مهم‌ترین برنامه دولت برای اجرای کشور در سال آینده است و رییس جمهوری نیز در ایام انتخابات قول‌ها و وعده‌هایی از جمله ریشه‌کنی فقر مطلق، ایجاد اشتغال و موضوعاتی نظیر محیط زیست و آب به مردم دادند که برنامه‌ریزی برای تحقق آنها در لایحه بودجه انجام شده است.

توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره حاشیه‌های خبر «ممنوعیت بازدید از گلزار شهدا»

سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش به بیان توضیحاتی درباره خبر ممنوعیت بازدید دانش‌آموزان در همدان از گلزار شهدا پرداخت. وی به ارائه توضیحاتی درباره حواشی ایجاد شده در همدان نسبت به بازدید دانش‌آموزان از گلزار شهدا پرداخت و گفت: همانطور که در اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش در این باره آمده، در دستورالعمل آزمایشی وزارت آموزش و پرورش کم دقتی صورت گرفته و به جای استفاده از واژه آرامستان‌ها از واژه گلزار شهدا استفاده شده است.

همچنین هیات وزیران در جلسه امروز  خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور، باسرمایه گذاری در طرح تولید کاغذ از کربنات کلسیم توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در شهرستان خرامه استان فارس موافقت کرد.

انتهای پیام/