به گزارش سخن، یحیی گل‌محمدی در واکنش به جریمه ۲۰ درصدی‌اش از سوی باشگاه تراکتورسازی، اظهار داشت: خیلی تیم‌های لیگ برتری حتی قبل از ما از جام حذفی حدف شدند. خیلی‌ها هم در تهران به پرسپولیس باختند. فقط یک تیم موفق به پیروزی و دو تیم موفق به کسب تساوی در این ورزشگاه شده‌اند. با این وجود ما در بازی رفت به رغم کمبود بازیکن و مشکلات در اوج بدشانسی و با اشتباه محرز داوری باختیم. در آن بازی حق‌مان حتی برد بود و  در بازی برگشت هم در خانه حریف با تعویض‌های اجباری و یکسری اتفاقات، بد آوردیم، هرچند که باید بهتر از این بازی می‌کردیم. با این وجود این تصمیمی است که باشگاه گرفته و اگر حرفی هم در قبال آن داشته باشم با باشگاه در میان می‌گذارم، نه اینکه بیایم و در آستانه بازی حساس با استقلال آن را در رسانه‌ها مطرح کنم.

وی افزود: خوب است یادمان باشد در نیم‌فصل اول ما محروم از جذب بازیکن بودیم و با وجود جدایی و مصدومیت حداقل  هشت بازیکن تیم در حال تلاش بودیم تا با کمک باشگاه و هواداران از بحران عبور کنیم. ما توانستیم با جوان‌گرایی و بازیکن‌سازی هم از بحران عبور کنیم و هم سرمایه‌هایی را برای حال و فردای تراکتورسازی پرورش بدهیم. یادمان باشد که بنده و همکارانم در نقل‌وانتقالات با چه هجمه‌ای از سوی تیم‌هایی که بازیکنان‌شان سرباز تراکتورسازی شدند، مواجه شدیم و چگونه آماج حملات دیگر مربیان و تیم‌ها قرار گرفتیم. حالا هم از یک طرف جالب است که برای اولین بار در فوتبال فقط یک نفر عامل ناکامی در دو بازی تلقی می‌شود، اما از طرف دیگر خدا را شکر می‌کنم که باشگاه تصمیم گرفته فقط بنده جریمه شوم و این‌گونه کادر و بازیکنان تمرکز و روحیه لازم را برای ادامه کار و بازی مهم پیش رو خواهند داشت.

سرمربی تیم تراکتورسازی درباره اینکه یکی از علل جریمه‌اش از سوی باشگاه «تحقیر تیم محبوب آذربایجان در کنفرانس خبری قبل و بعد از بازی عنوان شده است»، گفت: خیلی بلد نیستم با جملات بازی کنم و هرگز هم دنبال سوءاستفاده از احساس هواداران نبودم. من بر این باورم که هواداران خودشان خوب می‌توانند مسائل را تحلیل کنند و درباره عملکرد و حرف‌های من قضاوت کنند. باز هم تأکید می‌کنم، هواداران پس از سه باخت متوالی تیم با حمایت خود شاهکار کردند و نگذاشتند در این نیم‌فصل بحرانی تنها بمانیم و ناامید شویم. در مجموع درددل‌های زیادی درباره مسائل مختلف دارم. فعلاً هم تحت تأثیر این ادعای باشگاه، اعتراض‌های زیادی به من شده است.

گل‌محمدی ادامه داد: بنده هم درباره عملکردم و هم اتفاقات و مسائل به‌وجود آمده اخیر یک نامه چهار صفحه‌ای نوشتم، اما آن را منتشر نکردم، چون آرامش تیم برایم از خودم هم مهم‌تر است. فقط این را بگویم که مصاحبه‌های بنده موجود است و بر مبنای آن هرگز نمی‌پذیرم حرفی زده باشم که ذره‌ای جنبه تحقیر داشته باشد. من اولین نفرى بودم که از هواداران دفاع کردم، چون برای من هم که از دیار آذربایجان هستم، اتفاقات بازی روز جمعه بسیار ناراحت‌کننده بود. حتی من به‌دلیل اینکه به هواداران تراکتورسازی و ترک‌ها و آذری‌ها توهین زیادی شده بود، این حرکت را محکوم کردم. به همین دلیل جوی علیه من در بین هواداران پرسپولیس هم ایجاد شد. در واقع بعد از من و آن هم در پی اعتراض گسترده هواداران تراکتورسازی بود که باشگاه هم بیانیه داد.

وی یادآور شد: من هم بر حسب وظیفه‌ام از هواداران تراکتورسازی دفاع کردم. آیا حالا منصفانه است که با طرح چنین ادعایی در آستانه بازی هم فضای هواداری نسبت به سرمربی مخدوش و تحت تأثیر این ادعا قرار گیرد و هم تمرکز من و تیم دچار مشکل شود. گفتم که من درددل‌های زیادی دارم که در فرصتی مناسب آن را مطرح خواهم کرد. فقط بگویم تعجب می‌کنم، چرا با یک ادعای غیرواقع باید چنین جوی علیه من به‌وجود بیاید، آن هم قبل از بازى حساس مقابل استقلال. واقعاً باید بدانم باشگاه چرا چنین برداشت و تصوری داشته و چرا چنین ادعایی را مطرح کرده که خیلی برایم غیرقابل هضم است و خیلی هم اثرگذار بوده.

سرمربی تیم تراکتورسازی در پایان گفت: باشگاه خوب می‌داند که بنده با کمال افتخار، اعتبار و آبروی فوتبالی‌ام را در بحرانی‌ترین فصل تاریخ تراکتورسازی نادیده گرفتم و مسئولیتی را قبول کردم که خیلی‌ها که ادعای علاقه و تعصب به تراکتورسازی را دارند، آن را نپذیرفتند. درباره این مسائل و برخی پشت‌پرده‌ها یک دنیا حرف با هواداران عزیز دارم. به‌هرحال تصورم این بود که باشگاه در آستانه بازی با استقلال و حداقل تا زمانی که ما اینجا مسئولیت داریم، حمایت‌مان کند. حالا که این اتفاق رخ نداده، انتظار هم نداشتم چنین ادعایی مطرح شود و در این باره باشگاه خود باید پاسخگوی حواشی ایجاد شده باشد. من صادقانه بگویم انتظار این مسائل را از آقای آجورلو نداشتم. ای‌کاش اگر مشکلی هم بود، درون خانواده حل می‌شد، نه اینکه با طرح آن در رسانه‌ها در آستانه بازی حرمت‌ها از بین رفته و تمرکزمان صرف این حواشی شود. بیش از این حرفی نمی‌زنم و فقط یک چیز را می‌گویم؛ افتخار می‌کنم که سرمربی تیم بزرگ و پرطرفدار تراکتورسازی هستم. من با تمام وجود و بدون توجه به حواشی به کارم ادامه می‌دهم. تردید هم ندارم که هواداران هم ما را تنها نخواهند گذاشت و تا دقیقه ۹۰ بازی با استقلال پرشور و همه جانبه از تیم محبوب خود حمایت خواهند کرد.

انتهای پیام/