به گزارش سخن، زهرا ساعی، نماینده مردم تبریز اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در رابطه با عدم انتخاب شهردار تبریز تا بدین لحظه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سخن اظهار داشت:در ابتدا باید علت اینکه هنوز شهرداری تبریز انتخاب نشده است باید از خود اعضا جویا شویم.

 

وی ادامه داد: ولی باید به زودی شهرداری مناسب برای کلانشهر تبریز با توجه به رویداد تبریز ۲۰۱۸ انتخاب شود.

 

این عضو مجلس ادامه داد: این انتخاب شهردار با توجه به وحدت و وفاق سیاسی و جناحی در شورا باید اتفاق افتد و و فردی مناسب و توامند و متخصص روی کار آید که مسایل و مشکلات شهر از جمله مسائل عمرانی و آبادانی و تبریز۲۰۱۸ تبریز را در نظر بگیرد. زیرا تا رویداد ۲۰۱۸ واقعا زمان کمی باقی است و تعدادی طرح های عمرانی نیمه تمام وجود دارد که این طرح ها باید تا ۲۰۱۸ به اتمام برسد.

 

ساعی افزود: انشالله به زودی شهرداری مناسب و آشنا به تبریز با وفاق و همدلی شورای شهر انتخاب شود.

 

وی در رابطه با اظهارات عجیب  اقای بهشتی در جلسه امروز شورای شهر تبریز در رابطه با نهی ملاقات مردمی بیان داشت: آقای بهشتی نظر خودشان را داده اند اما به نظر بنده ملاقات های مردمی تعریف شده در یک بازه ی زمانی معیین به مدیران (در هر حوزه ای از جمله مدیران ملی، استانی، منطقه ای و غیره)  کمک بسزایی می کند.

 

ساعی گفت: نظرات و پیشنهاد های مردم می تواند اثر بخش باشد و  در خصوص شورای شهر نیز نظرات مردم بخصوص افرادی که در این حوزه ها متخصص باشد حکم مشاوره دارد کما اینکه در مجلس نیز این اتفاق می افتد و ما از نظرات مردم استفاده می کنیم.

 

این نماینده مجلس ادامه داد: همچنین شورای شهر نیز همانند مردم با رای مستقیم مردم انتخاب می شوند و کمترین توقع مردم این است که با اعضا ی شورا ملاقات داشته باشند و البته باید در یک بازه های زمانی معیین این دیدار ها اتفاق بیفتد چرا که اعضای شورا نیز کار های دیگری نیز دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شورای شهر باید پلی  میان مردم ومدیریت شهری و شایر مسئولین شهر باشد و خواسته های مردم ا به گوش مسئولین برسانند.