تاریخ : یکشنبه, ۱۸ خرداد , ۱۳۹۹ 16 شوال 1441 Sunday, 7 June , 2020

آخرین عناوین

دژپسند: کرونا ۱۵ درصد به تولید ناخالص داخلی کشور آسیب زد افزایش «متوسط» ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار از اول تیرماه افزایش حداقل دستمزد کارگران ۲۶ درصد شد طرح پیش فروش‌های یکساله سایپا و ایران خودروبه گزارش ایسنا، مجید باقری اعلام کرده است که طبق وعده قبلی و به‌دنبال پیگیری و استقبال مشتریان، سه‌ محصول جدید، همزمان با طرح پیش‌فروش محصولات عرضه خواهد شد. برای نخستین‌بار پیش‌فروش خودرو «شاهین» محصول جدید گروه خودروسازی سایپا از امروز( یکشنبه) آغاز می‌شود. به جز «شاهین» دو محصول جدید دیگر سایپا یعنی «سایناS» و «کوییکS» نیز برای نخستین‌بار در این طرح عرضه خواهند شد. به گفته قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش، از مجموع ۹ محصولی که در طرح پیش‌فروش جدید گروه خودروسازی سایپا عرضه خواهند شد، سه خودرو جدید قرار دارد. وی با بیان این‌که زمان تحویل خودرو شاهین، دی‌ماه ۹۹ خواهد بود، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، طرح پیش‌فروش، مطابق با برنامه تولید سایپا خواهد بود و همه محصولات، در موعد مقرر و تعیین شده به مشتریان تحویل می‌شود. باقری افزود: پیش‌فروش ۹ محصول گروه خودروسازی سایپا روز یکشنبه ۱۸ خردادماه پس از پایان قرعه‌کشی طرح فروش فوق‌العاده از ساعت ۱۴ در وب‌سایت اینترنتی فروش سایپا به نشانی https://saipa.iranecar.com آغاز خواهد شد. این شرکت جدول زمانبندی و مبالغ پیش پرداخت را تا پیش از آغا فرآیند ثبت نام اعلام خواهد کرد. ۴۵ هزار خودروایران خودرو در قالب ۱۲ مدل با قیمت موعد تحویل طرح پیش فروش یک ساله ایران خودرو مطابق شرایط جدول یک، از ساعت ۸ صبح امروز(یکشنبه) آغاز و تا ساعت ۲۴ تاریخ  ۲۰خرداد به مدت ۳ روزاجرا می‌گردد.حداکثر ۳ روز پس از پایان ثبت نام خودرو، قرعه کشی برگزار و اسامی منتخبان اعلام خواهد شد. ثبت نام از طریق سایت رسمی این شرکت به آدرس esale.ikco.ir خواهد بود. قیمت خودرو مطابق قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد خواهد بود. پس از اعلام اسامی، انتخاب شدگان مبلغ پیش‌پرداخت هر خودرو را از درگاه ایران خودرو واریز می‌کنند و باقی‌مانده وجه خودروها در زمان ارسال دعوتنامه با لحاظ هزینه‌های قانونی تعیین و دریافت می‌شود. بر اساس این گزارش، مشتریان دقت کنند، قبل از اعلام اسامی انتخاب شدگان، مشتری هیچگونه وجهی واریز نخواهند کرد و در هیچ مرحله‌ای از ثبت‌نام نیازی به ارائه چک از سوی مشتری نخواهد بود. پس از اعلام اسامی انتخاب شدگان در قرعه کشی، متقاضی میبایست ظرف سه روز کاری، پیش پرداخت اولیه خودرو را واریز کند؛ عدم واریز پیش پرداخت وجه خودرو از سوی متقاضی به منزله انصراف ازثبت نام تلقی می‌شود و شرکت هیچگونه مسئولیتی برای تحویل خودرو نخواهد داشت. انتهای توصیه‌های هواشناسی کشاورزی آذربایجان شرقی تا اواخر هفته ۹۸ درصد مدیران و معلمان در شبکه شاد عضویت دارند اجرای ۲۰ برنامه ویژه در صنعت برق در سال ۹۹ مرگ‌ومیر جهانی ناشی از کرونا از ۴۰۰ هزار نفر فراتر رفت مجلس یازدهم نظارت میدانی را اعمال می‌کند آذربایجان شرقی جزو ۳ استان برتر در زمینه جمع آوری کمک‌های نقدی جهت آزادسازی زندانیان غیرعمد

در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی

گاندوی انتخاباتی؛ آزموده را آزمودن خطاست

 • کد خبر : 43634
 • 20 تیر 1398 - 19:24
گاندوی انتخاباتی؛ آزموده را آزمودن خطاست

گاندو، نوعی کروکودیل بومی شبه‌ قاره هند و مناطق اطراف بوده که در کشورهای هند، بنگلادش، پاکستان، ایران، سریلانکا و برمه زندگی می‌کند.

این بود هویت موجودی خزنده که این روزها در سپهر سیاسی این مملکت در حال پرواز و خودنمایی بوده و نقل و نبات محافل بسیاری از عزیزان دلی شده که همیشه دلواپس این مرز و بوم بوده اند و جز آنها کسی توان فهم این حجم از دلواپسی را در طول تاریخ نسبت به کشور خویش نداشته است.
گاندو‌ی داستان ما از جایی شروع به خزیدن در جامعه و رسانه ها کرد که تمایل به هضم جریانی سیاسی را در پیش گرفت که هزار و یک نوع گرفتاری داخلی و خارجی گریبان گیرش بود و این خزنده بی رحم نیز تصمیمش بر نمایش ضعیف و ناکارامد سکانداران این جریان بود!
حال بگذریم که چه میزان از این داستان عین واقعیت بود و چقدر از آن ساخته ذهن عوامل این سریال، تامل بر این باید کرد که آیا واقعا تضعیف شخصیت های برجسته سیاسی و دولتی یک کشور در این زمان حساس که هم از خارج در آماج دشمنان بسیار بوده و هم از داخل فشار بالایی را تحمل می کنند صحیح بوده؟ در کجای جهان این دوگانگی و تضعیف شخصیت و روحیه را می شود در یک جامعه شاهد بود آن هم دقیقا  زمانی که یک طرف داستان هنوز روی کار بوده و ماموریت خدمتشان هنوز در جریان است؟
ضعف عملکرد دولت تدبیر و امید بر کسی پوشیده نیست و حتی بی تدبیری دولتمردان در بسیاری از امور نیز مورد نقد رسانه هاست و به لطف فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و فضای نسبتا باز انتقادی، همگان ضعف های دولت را گوش زد کرده و مورد انتقاد قرار می دهند حال اینکه در زمان دولت های سابق فضای انتقادی فراگیر و مردمی با این وسعت و برد بالا اصلا وجود نداشت و هنوز شبکه های اجتماعی در ایران دارای این حجم از کاربر و مخاطب نبودند.
ما نیز منتقد ضعف ها و تشویق گر نقاط قوت تمام دولت های نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و هستیم اما روی سخن مان با عزیزان دلی است که صرفا حرکت بر مسیر یکطرفه خود را تائید می کنند و همیشه منتقد جریان های مقابل بوده اند که کاش این امر هم در فضای انتقاد بود، چرا که تخریب رکن اصلی این طیف در تمامی دوران ها بوده است.
مسئولی که در نظام جمهوری اسلامی دارای پست و جایگاهی می باشد باید حواسش به اداره هرچه بهتر امور باشد چرا که فریاد عدالت خواهی از آرمان های اصلی این انقلاب بوده که متاسفانه جریان دلواپسی همیشه در صحنه این مملکت، رخصت خشک شدن عرق این سیاستمداران را هم نمی دهد و در اولین فرصت سعی در تخریب کسانی دارد که هنوز مردم فرصت خدمت را به آنها داده اند و با تحمل هر نوع مشقت معیشتی و اجتماعی هنوز هم رشته هایی از امید در دل خود دارند که شاید اوضاع کشور بهتر از وضع موجود شود که حقیقت هم همین است.
ملتی که پشتش به خدا و آرمان های بلند گرم است با خیانت و سستی عمل چند مدیر و مسئول زمین نمی خورد و نخواهد خورد.
تلاقی زمان پخش این سریال و رویداد های سیاسی کشور در حوزه روابط خارجی و فرارسیدن ایام آستانه انتخابات نیز سوژه بسیار مناسبی شد تا بهره برداری سیاسی نورچشمانی که در دوران خدمت خود نتوانستند گلی به سر ملت زنند و هرچه در توان داشتند صرف افکار غیرکارشناسانه و برنامه های سطحی خود کردند، امروزه با همسویی جریان منتقد دولت و حمایت از گاندو و موج سواری سیاسی در صدر اخبار باشند و با تاختن به عملکرد دولت تدبیر، سعی در رسانه ای کردن خود و نظرات خود داشته باشند.
باید بیشتر در این باره اندیشید که حضور در بهارستان این کشور چقدر میتواند برای عده ای جذاب باشد که روزی ردای خدمت به ملت با عنوان نماینده حوزه انتخابیه خود بر تن می کنند و روز دیگر وام دار دولت حاضر در زمان خود می شوند و روز بعد منتقد همان جریانات، بگذریم که ملت هم پاسخ چنین افراد را پای صندوق های رای قبلا هم داده اند و باز هم خواهند داد و خانه نشینشان می کنند، اما دریغ از آنکه این عزیزان شب تا به سحر به امید پوشیدن رخت خدمت و وصال همای سعادت بهارستان شب زنده داری می کنند و در رویای خود مشق تکلیف و خدمت به جا می آورند.
آری حکایت ابراهیم بت شکن و تکلیف نجات ملت نیز سرمشق این خادمان بدون منت و مردمی بوده و تا ابد خواهد بود، بگذریم که ابراهیم، اسماعیل ها قربانی کرد تا مشق عشق بازی هایش از سخن به عمل رسد و پاداش بهشت سبز در میان آتش سرخ را از آن خود کند، هرچند که آن هم به خواست معشوقش بود و اِلّا ابراهیم منّتی بر قربانی هایش نداشت!
دوست عزیز! ابراهیم شدن، قربانی کردن می خواهد، لاف خدمت و تکلیف با عمل به آن کهکشان ها فاصله دارد، جاودانه شدن کار هر کس نیست و نخواهد بود، مردم می بینند، می شنوند، می فهمند و در پایان انتخاب می کنند.
آزموده را آزمودن خطاست …

لینک کوتاه : http://sokhankhabar.ir/?p=43634

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 5در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 5
 1. شیخ عزیز
  انتخاباتا چوخ قالیر هله، سنی ده یاخچی تانیروخ ایستمز هرزادا نظر ورسن

 2. manzor tajoddini has???

 3. بالاخره باید یه جوری جلب توجه کنند دگ
  چه سوژه ای بهتر از تخریب دولت، کار همیشگی این احمدی نژادی هاست از شما هم بیشتر از این انتظاری نیست جناب تاج الدینی

 4. کیمده بو عزیزدل هله؟

 5. در مورد اسلام سیاسی هم از این نمایندگان ملت سوال کنید.
  جواب های جنجالی خواهیم شنید

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.