تاریخ : شنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۹ 10 جماد ثاني 1442 Saturday, 23 January , 2021

چرا پوشک گران شد؟/ یک تولیدکننده: کمبود پوشک نداریم؛ هزینه تولید بالا رفته

  • کد خبر : 66972
  • 12 آبان 1399 - 9:29
چرا پوشک گران شد؟/ یک تولیدکننده: کمبود پوشک نداریم؛ هزینه تولید بالا رفته

یک تولیدکننده پوشک به اشاره به اینکه هزینه های تولید افزایش پیدا کرده و همین امر تأثیر خود را بر قیمت تمام شده پوشک گذاشته است، گفت: البته مردم هیچ نگرانی درباره کمبود پوشک نداشته باشند زیرا تولیدکنندگان با تمام ظرفیت مشغول فعالیت هستند.

به گزارش سخن، التهابات در بازار و قیمت کالاهای اساسی باعث شده تا قیمت سایر کالاها نیز متأثر از این موضوع و به بهانه نوسانات نرخ ارز روند افزایشی پیدا کند، البته در برخی کالاها به دلیل حجم زیاد مواد اولیه وارداتی افزایش قیمتها به نوعی طبیعی است اما در برخی از کالاها تولیدکنندگان از این شرایط سوءاستفاده کرده و به بهانه های مختلف اقدام به افزایش قیمتها در محصولات خود کرده اند.

جالب اینجاست در این شرایط که هر کس به نوعی خود را در افزایش قیمت ها محق می داند؛ واحدهای نظارتی سکوت کرده و به نوعی بازار رها شده است. طبیعی است در شرایطی که بازار به سمت بی سامانی قیمتها حرکت می کند هر کس از این شرایط سوءاستفاده کرده و برای کسب سود بیشتر دست به هر شگردی می زنند.

به عنوان نمونه چند روزیست که صدای کمبود محصولات سلولزی مخصوصا پوشک در بازار به گوش می رسد و همین موضوع عاملی شده تا برخی دلالان شرایط بازار را ملتهب نشان داده تا از این طریق بتوانند سود بیشتری کسب کنند.

این درحالیست که تولیدکنندگان داخلی پوشک معتقدند هیچ کمبودی در بازار وجود نداشته و آنها با تمام توان مشغول تولید و تا