تاریخ : یکشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۰ 29 شعبان 1442 Sunday, 11 April , 2021

نصرالله: امارات به ترامپ و نتانیاهو خدمت مجانی کرد، پاسخ به اسرائیل حتمی است

  • کد خبر : 63713
  • 09 شهریور 1399 - 16:32
نصرالله: امارات به ترامپ و نتانیاهو خدمت مجانی کرد، پاسخ به اسرائیل حتمی است

«سید حسن نصرالله» دبیرکل جنبش حزب الله لبنان اقدام امارات در توافق با رژِیم صهیونیستی را خدمت مجانی به ترامپ و نتانیاهو در بدترین روزگار سیاسی آنها خواند و گفت که بزرگ ترین تجاوز، تعدی و مداخله آمریکا در منطقه ما دشمنی مستمر آن با جمهوری اسلامی ایران از جمله جنگ تحمیلی و تحریم ها است.

به گزارش سخن، دبیرکل حزب الله روز یکشنبه و به مناسبت عاشورای حسینی در سخنرانی خود که از طریق تلویزیون المنار پخش شد، با بیان اینکه «هرگونه اقدام برای عادی سازی روابط با رژِیم صهیونیستی را محکوم می کنیم»، تاکید کرد که اطمینان داریم همانطور که در گذشته لبنان، سوریه، فلسطین و عراق پیروز شد و ایران هم در همه عرصه ها پیروز شد، باز هم پیروزی برای ما است و تنها مساله زمان است.

تهاجم مداوم امریکا علیه ایران 
سید حسن نصرالله تصریح کرد: یکی از بزرگ ترین مظاهر تجاوز، حرص و طمع و مداخله آمریکا در منطقه ما، تهاجم و تعرض مداوم آن علیه جمهوری اسلامی ایران است که در این رفتار باطل خود از جنگ های تحمیلی، تحریم ها، محاصره ها و همدستی و توطئه های بین المللی و منطقه ای بهره برده است.

اتاق سیاه مدیریت اخبار علیه مقاومت 

وی با بیان اینکه «اتاقی سیاه» خبرهای علیه مقاومت را مدیریت می کند، خاطر نشان کرد : کسانی که به مقاومت ناسزا می گویند و عمر بیشتر آنها از ۲۰ سال بیشتر نیست، در کنار ما زندگی می کنند اما احدی آنها را اذیت نمی کند و به نیروهای مقاومت و حامیان آن تاکید کرده ایم که به احدی از مخالفان متعرض نشوند.
سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه دشمنان ما در عرصه های نظامی، سیاسی و امنیتی شکست خورده و ما رویاروئی با آنها را ادامه می دهیم، گفت که از جمله عوامل مقابله با حمله ها علیه مقاومت حفظ صداقت با مردم و تمسک به ملت مقاومت است.

دبیرکل حزب الله در ادامه خواستار بررسی دقیق خبرهای منتشره علیه مقاومت شد و با بیان اینکه در آینده ممکن است خبرهای جعلی و دروغ بیشتر هم شود، افزود که هدف شایعات و جنگ روانی تحمیل فشار روانی بر نیروها و حامیان مقاومت است.

عزاداری محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی 
وی در ادامه سخنان خود با درخواست از خداوند برای رفع خطر ویروس همه گیر جهانی کرونا از سر همه ملت های جهان و ملت لبنان تاکید کرد، لبنان هم مانند دیگر کشورهای جهان با بحران شیوع ویروس همه گیر جهانی کرونا مواجه است و شیعیان این کشور که هر سال با برگزاری مراسم ها در ایام محرم شور و شعور حسینی را به نمایش می گذاشتند، امسال برای مقابله با این ویروس مراسم سوگواری و عزداری محرم به ویژه در ایام تاسوعا و عاشورا را با رعایت پروتکل ها و بدون تشکیل تجمعات عاشورایی از جمله در ضاحیه جنوبی برگزار کردند.

دبیرکل حزب الله به شیوع ویروس کرونا و مشکلات دولت لبنان برای مقابله با آن هم اشاره کرد و با تاکید به ضرورت التزام همه به اقدامات پیشگیرانه آن را واجب شرعی و دینی خواند و گفت که هرگونه تخلف از اقدامات گناهی است که انسان در روز قیامت باید پاسخگوی آن باشد.

مقاومت هرگز اسراییل را به رسمیت نمی شناسد

سید حسن نصرالله با بیان اینکه «حزب الله و مقاومت اسلامی در لبنان هرگز رژِیم صهیونیستی اشغالگر را به رسمیت نمی شناسد و هرگونه اعتراف به این رژیم باطل را رد می کند، گفت : وقتی مدعیان، ظالمان، غارتگران جهان، مهاجمان و اشغالگران شما را در بین دو گزینه پذیرش راه حل های ذلیلانه،  تحقیرآمیز و تحمل جنگی تحمیل قرار می دهند، در این صورت انتخاب ما، مدرسه کربلا و شعار هیهات منا الذله خواهد بود.
وی تصریح کرد : وقتی باطل حاکم و حق ضایع و غریب می شود، همه ملت های شریف و مومن باید ضمن اعتراض تا سرحد شهادت ایستادگی کنند.

حق ملت فلسطین برای پس گرفتن سرزمین خود 
دبیرکل حزب الله افزود: اکنون و بدون تردید یک حق وجود دارد و آن حق ملت فلسطین است که سرزمین خود را از دریای مدیترانه تا رود اردن به طور کامل در اختیار بگیرد.  حق ملت سوریه نیز این است که جولان اشغالی را پس بگیرد و حق مردم لبنان است که بقیه سرزمین های اشغالی خود را پس بگیرد.
سیدحسن نصرالله با بیان اینکه امروز «در مقابل تحمیل باطل کسانی وجود دارند که کنار حق ایستاده و برای مقابله با اشغال به مقاومت تمسک جسته اند»، تاکید کرد : ما در کنار همه کسانی که با رژیم غاصب سرزمین های فلسطین، سوریه و لبنان مقابله می کنند، خواهیم ماند زیرا مردم منطقه ما می خواهند با عزت و آزادی زندگی کنند و در مقابل سلطه و زورگوئی های آمریکا بایستند.

ابزار امریکایی تحمیل جنگ بر یمن

وی با اشاره به اینکه سعودی و امارات که جنگی را بر ملت یمن تحمیل کرده اند، ابزار آمریکایی ها هستند و تمایلات و تصمیم های آنها را اجرا می کنند، خاطر نشان کرد: امروز نماد واضح و آشکار باطل آمریکاست که درصدد غارت ملت ها و به یغما بردن اموال آنها است و ما امروز در عاشورای حسینی می گوییم که نمی توانیم در کنار حق برای رویارویی با آمریکای باطل نایستیم.

توافق با رژیم صهیونیستی خیانت است

دبیرکل حزب الله در ادامه سخنان خود به مناسبت روز عاشورا با محکوم کردن هرگونه اقدام برای عادی سازی روابط با رژِیم صهیونیستی از سوی هر طرف از جمله مواضع برخی مقامات اماراتی که نتانیاهو حتی آبروی آنها را حفظ نکرد، گفت که هرگونه توافق با این رژیم خیانت است.
وی افزود: دشمن صهیونیستی به اماراتی ها حتی روز اعلام توافق برای عادی سازی روابط دروغ گفت و امارات به ترامپ و نتانیاهو در بدترین روزگار سیاسی آنها رایگان خدمت کردند.

ابراز امیدواری برای تشکیل دولت جدید لبنان 
سید حسن نصرالله در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به خلاء سیاسی در لبنان هشدار داد و ابراز امیدواری کرد که فردا (دوشنبه) در پارلمان لبنان، فراکسیون های پارلمانی بتوانند نامزد قابل قبولی را برای تصدی نخست وزیری به منظور تشکیل دولت جدید، حمایت از اصلاحات در لبنان تا بیشترین حد امکان معرفی کنند.
دبیرکل حزب الله با بیان اینکه «ممکن است شخصی از خارج یا از داخل مجموعه ای از خواسته ها را تحمیل کند و سپس بگوید این مطالبات مردم لبنان است»، خاطر نشان کرد که «همه توافق داریم که هر دولت یا نهادی در نظام سیاسی ما باید به خواسته های مردم لبنان پاسخ دهد».
قرار است در روزهای آینده «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه و «دیوید شنکر» معاون وزیر امور خارجه آمریکا وارد لبنان شوند.
وی با طرح این سوال «چگونه باید مطالبات ملت لبنان را مشخص کنیم»، تصریح کرد: آیا ما هم باید روش تظاهرات را اتخاذ کنیم؟ اگر چند صد یا چند هزار نفر به خیابان ها ریخته و مطالبات خود را مطرح کنند، آیا این مطالبات همه مردم است؟
سید حسن نصرالله هشدار داد که «هیچ کس در لبنان حتی یک مرجع دینی یا رهبر سیاسی نمی تواند که بگوید که این خواسته یا اراده مردم لبنان است».

حزب الله بزرگ ترین حزب سیاسی لبنان

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: ما از نظر تعداد بزرگ ترین حزب سیاسی در لبنان هستیم و بزرگ ترین هوادار را  برای یک حزب داریم اما ادعا نمی کنیم که اراده کامل مردم لبنان را ابراز می کنیم، بلکه فقط اراده کسانی را که نماینده آنها هستیم، ابراز می کنیم.
وی با اشاره به اینکه «چه کسی گفته که ملت لبنان دولت مستقل، بی طرف، تکنوکرات یا سیاسی می خواهد»، گفت: برای دستیابی به یک توافق سیاسی جدید مشروط بر اینکه بحث و گفت وگوها در محیطی آرام و بر مبنای اراده ملی و رضایت گروه های مختلف لبنانی باشد، آماده هستیم.

اعلام نتایج انفجار بیروت برای پایان تهمت ها

سید حسن نصرالله ضمن درخواست از ارتش لبنان برای اعلام نتایج تحقیقات فنی در خصوص انفجار بندر بیروت با هدف پایان دادن به دروغ گفتن ها و افترا زدن ها اظهار داشت: لازم است تا پیگیری قضایی انفجار بیروت به طور قاطع صورت گرفته و مقامات قضایی لبنان نیز باید بدون هرگونه اغماضی این موضوع را پیگیری کنند.

هشدار در خصوص احیای دوباره داعش 
دبیرکل حزب الله درباره اقدامات جدید برای احیای دوباره داعش در عراق، سوریه و شرق فرات هشدار داد، گفت که ارتش سوریه و همپیمانانش در حال نبرد با این گروه های تروریستی هستند که اگر به تدمر برسند، لبنان هدفی خواهد بود که آنها در انتظار آن هستند و ما باید مراقب باشیم.

موسی صدر امام مقاومت / روابط عمیق حزب الله و امل 
وی در بخش دیگری از سخنانش به سالگرد ربایش امام موسی صدر و همراهانش در لیبی اشاره و ایشان را امام مقاومت توصیف کرد و گفت که روابط حزب الله و جنبش امل بسیار عمیق است.
سید حسن نصرالله با بیان اینکه «امام موسی صدر مسیر روشنی را در مبارزه با دشمن صهیونیستی ترسیم کرد»، افزود که حزب الله در کنار شیعیان لبنان از جمله جنبش امل قرار دارد.

حزب الله به دنبال بازدارندگی و مقاومت در ماموریت خود جدی است

دبیر کل حزب الله با بیان اینکه چند هفته پیش در حملات صهیونیست ها به حوالی فرودگاه دمشق، برادران شهدایی داشتیم که علی کامل محسن از جمله آنها بود، تاکید کرد: “هدف ما در پاسخ، ایجاد و تثبیت تعادل، بازدارندگی و حمایت از لبنان است.
وی با اشاره به اینکه «اسرائیلی ها تنها با صدور یک بیانیه مقاومت، از دریا تا بالای کوه ها در آماده باش قرار گرفتند»، خاطر نشان کرد: اگر می خواستیم برای تبلیغات رسانه ای پاسخ دهیم، همان روز اول این کار را می کردیم.
سید حسن نصرالله تصریح کرد: معادله ای که اسرائیلی ها باید به خوبی درک کنند، این است که وقتی شما یک برادر را می کشید، ما یک سرباز شما را می کشیم و مقاومت در انجام موفق این مأموریت جدی است.

عجله ای برای پاسخ به تحرکات اسراییل نداریم

دبیر کل حزب الله اظهار داشت: اسرائیلی ها در چند روز گذشته با اقدام خود در میس الجبل و به آتش کشیدن منطقه درصدد بودند ما به آتش بازی آنها پاسخ دهیم و خون شهید خود را هدر دهیم اما بدانند تصمیم ما برای پاسخ یک تصمیم قاطع و حتمی است و صادقانه بگویم عجله ای نداریم و شما هم نمی توانید مانع ما شوید.  
وی تصریح کرد که محاسبه اسراییلی ها قطعی است ولی نتانیاهو، گانتس و کوخاوی باید بدانند که مقاومت لبنان از تهدیدهای آنان نمی ترسد.

دبیرکل حزب الله بر تعهد مقاومت در تحقق معادله بازدارندگی در برابر اشغالگری اسرائیل برای حمایت از لبنان تاکید و خاطر نشان کرد: ارتش اشغالگر قصد دارد اهداف موهوم و خیالی را در خودروهای نظامی و مناطق مرزی قرار داده تا ما را برای ورود به نبرد فریب دهد تا از این طریق از پاسخ واقعی مقاومت خلاص شود.

مخفی شدن موش وار سربازان اسراییلی 

وی با بیان اینکه « ارتش اسرائیل که ادعا شده قوی ترین ارتش های منطقه است، برای اینکه بتواند منتظر پاسخ مقاومت باشد حتی رزمایش های خود را تعطیل می کند » ، تصریح کرد: اسرائیلی ها همواره آرزو می کنند هرگونه پاسخ مقاومت سریع صورت بگیرد زیرا مجبور می شوند تا عملیات مقاومت سربازهای خود را مانند موش در مخفیگاه ها پنهان کنند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: سرانجام ارتش اشغالگر که اکنون آشفته و وحشت زده است،  مجبور می شود که سربازان خود را از مخفیگاه ها بیرون آورد و آن زمان ما با آنها ملاقات و پاسخ خود را عملی خواهیم کرد.

 

 

 

ایرنا

لینک کوتاه : http://sokhankhabar.ir/?p=63713

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.