تاریخ : شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹ 2 صفر 1442 Saturday, 19 September , 2020

فعالیت ۷ کارگاه محلول سازی شهرداری در سطح شهر تبریز / نمک پاشی مکانیزه صرفا در مسیر های خاص اجرا می شود

  • کد خبر : 55030
  • 02 بهمن 1398 - 15:51
فعالیت ۷ کارگاه محلول سازی شهرداری در سطح شهر تبریز / نمک پاشی مکانیزه صرفا در مسیر های خاص اجرا می شود

در حالی که در سال ۹۶ تنها ۳ کارگاه محلول ساز در شهرداری تبریز فعالیت می کرد هم اکنون ۷ کارگاه برای تامین محلول مورد نیاز در زمان بارش برف در مناطق مختلف شهر فعال است.

به گزارش سخن به نقل از شهریار، به دنبال بارش روزهای اخیر، برف روبی و محلول پاشی معابر شهر با فعالیت ۱۴ دستگاه برف روب و بیش از ۶۰ دستگاه تانکر محلول پاش به همراه ۱۳ دستگاه گریدر و فعالیت شبانه روزی نیروهای زحمت کش خدمات شهری و پاکبانان انجام پذیرفت.

علی رغم حجم بالای محلول پاشی و برف روبی معابر، در مسیرهای حساسی همچون جاده تهران، اتوبان پاسداران و معابر شیب دار، نمک پاشی به صورت مخلوط نمک و شن با ۱۲ دستگاه خودروی مکانیزه صورت گرفته است.

بر این اساس خودروهای مکانیزه نمک پاش در مسیرهای شیب دار، سرازیری ها و صرفا در محل هایی که محلول پاشی جوابگو نباشد به کار گرفته می شوند.

در هفته اخیر و به دنبال دو روز بارش مداوم برف، بعد از برف روبی معابر، بالغ بر ۵ میلیون لیتر محلول برای یخ زدایی معابر و خیابانهای شهر استفاده شده است.

مخلوط شن و نمک مورد استفاده در معابر حساس شهر نیز به میزان ۳۰ درصد نمک و ۷۰ درصد شن بوده که میزان نمک استفاده شده در این مخلوط همانند نمک مورد استفاده در محلول می باشد.

لینک کوتاه : http://sokhankhabar.ir/?p=55030

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0