تاریخ : شنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۹ 10 جماد ثاني 1442 Saturday, 23 January , 2021

فردا، روز ازدواج؛ ۹۹/۹/۹ همه محضرها باز است

  • کد خبر : 68411
  • 08 آذر 1399 - 17:33
فردا، روز ازدواج؛ ۹۹/۹/۹ همه محضرها باز است

بدنبال درخواست کانون دفاتر ازدواج و طلاق مبنی بر رُند بودن تاریخ ۹۹/۹/۹ و ثبت نزدیک به ۸۰ درصد ازدواج‌ها در این تاریخ، با موافقت رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، با وجود محدودیت های کرونایی، فعالیت زوج و فردی دفاتر ازدواج در این تاریخ منتفی شد.

به گزارش سخن، نهم آذر ماه به دلیل آنچه «رُند» بودن این تاریخ خوانده می‌شود شاید بتوان گفت از ماه‌ها قبل مورد استقبال تعداد زیادی از خانواده‌ها قرار گرفته به طوری که حاضرند برخی اتفاقات زندگی‌ خود را در این تاریخ انجام دهند تا به اصطلاح خاص باشد!

یکی از این اتفاقات علاوه بر تولد فرزندان، ازدواج در این تاریخ است؛ از همین رو بسیاری از کسانی که در شرف ازدواج هستند، تاریخ ۹۹/۹/۹ را برای ثبت عقد ازدواج خود انتخاب می‌کنند.

این در حالیست که از ماه‌ها پیش به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور، با بخشنامه رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، محدودیت‌هایی برای فعالیت دفاتر ازدواج و طلاق مانند دفاتر ثبت اسناد رسمی گذاشته شد.

از جمله این محدودیت‌ها این بود که اولاً مقرر شد، دفاتر ازدواج و طلاق به صورت زوج و فرد فعالیت کنند و ثانیاً ثبت ازدواج حداکثر با حضور ۶ نفر از خانواده‌های عروس و داماد آن هم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر است.

اول آذر ماه امسال علی مظفری رییس کانون سردفتران ازدواج و طلاق با توجه به در پیش بودن تاریخ ۹۹/۹/۹ نامه‌ای به سیدمحمد هاشمی مقدم معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارسال کرد و نوشت: «همانطور که مستحضر هستید، طبق بخشنامه ۱۵۰۴۹۴ مورخ ۲۸ آبان امسال ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مقرر شده دفاتر ازدواج و طلاق تا ۱۵ آذر به صورت شیفتی و در روزهای زوج و فرد فعالیت کنند، و از طرفی نظر به اینکه زوجین جهت ثبت ازدواج در تاریخ ۹۹/۹/۹ به دلیل رند بودن تاریخ آن از مدت‌ها قبل، هماهنگی‌های