تاریخ : شنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۹ 10 جماد ثاني 1442 Saturday, 23 January , 2021

غریب آبادی: آمریکا به بازداشت‌های خودسرانه و آزار اتباع ایران پایان دهد

  • کد خبر : 67341
  • 20 آبان 1399 - 20:16
غریب آبادی: آمریکا به بازداشت‌های خودسرانه و آزار اتباع ایران پایان دهد

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در مقر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو بر پایان دادن به بازداشت‌های خودسرانه و آزار اتباع ایران در خارج از ایران به بهانه‌های سیاسی و نقض تحریم‌های غیر قانونی آمریکا تاکید کرد.

به گزارش سخن، کاظم غریب‌آبادی در جلسه بررسی دوره‌ای وضعیت حقوق بشر در آمریکا در خلال نشست شورای حقوق بشر خطاب به آمریکا پایان دادن به نژاد پرستی گسترده و سیستماتیک علیه رنگین پوستان بویژه سیاه پوستان آن کشور، توقف قتل و کشتارهای خودسرانه در اقصی نقاط جهان بخصوص توسط پهپادها و  مجازات آمران و عاملان ترور شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان وی تاکید کرد.

غریب آبادی توقف اقدامات یکجانبه و تحریم غیر قانونی علیه سایر کشورها زیرا موجب نقض گسترده حقوق بشر هستند، همکاری موثر با گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد اقدامات یکجانبه و پایان دادن به بازداشت‌های خودسرانه و آزار اتباع ایران در خارج از ایران به بهانه‌های سیاسی و نقض تحریم‌های غیر قانونی آمریکا مورد تاکید قرار داد.

وی همچنین به همکاری با دیوان بین المللی کیفری برای محاکمه و مجازات اعضای ارتش آمریکا که در افغانستان و سایر کشورها مرتکب جنایات جنگی یا جنایت علیه بشریت شده‌اند، توقف همدستی و معاونت در ارتکاب جنایات جنگی و نقض گسترده حقوق بشر در یمن و فلسطین توسط رژیم صهیونی