تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021
اختصاصی سخن// پایش فضای مجازی

عناوین مهم خبری تیم تراکتور ۲۹۷

  • کد خبر : 58030
  • 15 اردیبهشت 1399 - 5:21
عناوین مهم خبری تیم تراکتور ۲۹۷

مهمترین عناوین خبری تیم تراکتور را هرروز در سخن بخوانید:

 

⭕️ برگزیده اخبار باشگاه تراکتور، شنبه ۱۴ اردیبهشت:

 

⭕️ مالک باشگاه تراکتور گفت: هرجایی که حتی یک تراکتوری وجود دارد، آن جا شهر من است.

مهندس “محمدرضا زنوزی مطلق” در ارتباط زنده تصویری با برنامه “ورزش تعطیل نیست” شبکه ورزش اظهار کرد: من از سال ۷۵، از تیم فوتسال گرفته تا تراکتور، در حال تیم‌داری هستم و در این سال‌های اخیر، درآمد آنچنانی وجود نداشته و معمولاً درآمد‌های فوتبال به خود باشگاه‌ها نمی‌رسد و شرکت‌ها و یا اشخاصی که در حاشیه‌ی فوتبال هستند، خیلی بیشتر از خود باشگاه‌‌ها سود می‌برند و منافع دارند. به عنوان مثال، اپلیکیشن‌های مختلفی وجود دارند که در حال سود کردن از هواداران هستند و از هواداران فوتبال در راستای ایجاد منافع برای شرکت‌ها و اشخاص حاشیه‌ی فوتبال استفاده می‌کنند، بنده بیش از این موضوع را باز نمی‌کنم، ولی مشکلی هم ندارم و می‌توانم موضوع را به طور کامل شرح دهم. ۹۵ درصد درآمد‌ها به جیب شرکت‌ها و اشخاص حاشیه‌ی فوتبال می‌رود و ۵ درصد آن به باشگاه‌ها می‌رسد.

وی افزود: این شرکت‌ها در قالب اسپانسر با باشگاه‌ها و یا طریق مختلف از فوتبال سود می‌برند.

مهندس زنوزی خاطرنشان کرد: ما هزینه‌هایی که در طول یک فصل برای تراکتور و ماشین‌سازی می‌کنیم، هیچ بازگشتی ندارد و اکنون به دنبال انجام کارهایی همچون تولید اپلیکیشنی هستیم که از طریق سرویس دادن به هواداران در آن اپلیکیشن، به درآمدزایی برسیم.

وی در پاسخ به این سوال که “آیا دولت برای شما به عنوان بخش خصوصی، شرایط و زیرساختی جهت کسب درآمد فراهم کرده است؟” گفت: این‌که زیرساخت‌های لازم را برای خصوصی کردن تیم‌های استقلال و پرسپولیس فراهم کنند، بسیار سخت است؛ مگر این‌که برخی راه‌ها را در این زمینه باز بگذارند تا بخش خصوصی بیشتر سرمایه‌گذاری کند؛ چرا که در غیر این‌صورت، تیمداری کردن سودی برای بخش خصوصی ندارد و من فقط به عشق همشهری‌هایم این کار را کرده‌ام و معتقدم که هرجایی که حتی یک تراکتوری وجود دارد، آن جا شهر من است.

مالک باشگاه تراکتور در پاسخ به این سوال که “دولت به شما چه امکانات و تسهیلاتی به عنوان بخش خصوصی در نظر گرفته است؟” خاطرنشان کرد: ما که چیزی ندیده‌ایم، اگر شما دیده‌اید بگویید که استفاده کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که “دولت باید چه امکاناتی در اختیار شما قرار دهد؟” اظهار کرد: اگر کمی ما را راحت‌تر بگذارند و یکسری کارهایی که نباید انجام دهند را نکنند، این مشکلات حل می‌شود. پول فوتبال از کجا تأمین می‌شود؟ اگر تیم‌های لیگ برتری و تیم‌های لیگ‌های پایین‌تری نباشند، اصلاً فوتبالی وجود دارد؟ هزینه‌های فوتبال را باشگاه‌ها می‌پردازند؛ ولی چرا رئیس فدراسیون فوتبال را افرادی غیر از باشگاه‌ها انتخاب می‌کنند؟ من به آقای نبی هم گفتم که باشگاه‌ها باید ۵۱ درصد آراء را در انتخابات فدارسیون داشته باشند و این عادلانه نیست که هزینه‌های فوتبال را باشگاه‌ها پرداخت کنند و رییس فدراسیون را افراد دیگری انتخاب کنند. ما باید از آن بالا به پایین اصلاح کنیم، نمی‌شود که این کار از پایین به بالا انجام شود.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال، ۷۰ رأی به ۹۱ رأی افزایش یافته و سهم باشگاه‌ها تنها ۲۰ درصد افزایش یافته است، این در حالیست که بیش از ۳۶ درصد مجموع آراء را بالا برده‌اند. هزینه‌ی فوتبال را باشگاه‌ها متحمل می‌شوند و باید ۵۱ درصد آراء در انتخاب رئیس فدراسیون فوتبال با باشگاه‌ها باشد.

مهندس زنوزی با بیان اینکه ما مخالف ادامه‌ی مسابقات هستیم، گفت: بایستی سلامت بازیکن و افرادی که درگیر فوتبال هستند، در اولویت اول ما باشد؛ اینکه نمی‌شود ما هزینه را پرداخت کنیم و خدای ناکرده بازیکن هم کرونا بگیرد. من به شخصه با یکی از مدیران ارشد وزارت بهداشت صحبت می‌کردم و او معتقد بود اگر فوتبالیستی خدایی نکرده مبتلا به کرونا شود، باید فوتبال را کنار بگذارد؛ چرا که ۵۰ درصد ریه‌‌ی وی از بین می‌رود و نمی‌تواند در ادامه به صورت حرفه‌ای ورزش کند.وی در خصوص صحبت‌های مطرح شده راجع به پرونده‌های بازیکنان خارجی تراکتور، بیان کرد: خیلی رک خدمت شما و بینندگان عرض می‌کنم که من هیچگاه به کسی تهمت نمی‌زنم و بر اساس اسناد و مدارک صحبت می‌کنم؛ یکی از بازیکنان ماشین‌سازی تنها با چند جلسه تمرین، از ما شکایت کرده و آن مدیری که ادعا می‌کند مدیریت فوتبال بلد است و قوانین فدارسیون را می‌نویسد، پس از دریافت تسویه حساب از بازیکن، هم خودش و هم مدیر دفترش به بازیکن پیامک داده است. شمایی که مدعی هستید، مگر نمی‌دانید که بازیکن می‌تواند پیامک و صدای شما را به فیفا برده و بگوید که به زور از من تسویه حساب گرفته‌اند. اگر می‌گویید که من قوانین فوتبال را نوشتم، نباید دچار این اشتباهات شوید و اگر می‌گفتید که مدیریت فوتبال بلد نیستم و قوانین را نمی‌دانم، آن وقت می‌گفتم که اشتباه از من بود که چنین فردی را بالای سر یک تیم گذاشتم.

مهندس زنوزی بیان کرد: فیفا به پیام‌های ارسالی به بازیکن استناد می‌کند و می‌گوید که شما تحت فشار از فلانی تسویه حساب گرفته‌اید. رأیی که فیفا به باشگاه ماشین‌سازی ارسال کرده، با استناد به پیام‌های ارسالی به این بازیکن ما را محکوم کرده و وکیلی که این مدیر برای پرونده گرفته، به جای دفاع از حق و حقوق ما، از حقوق بازیکن دفاع کرده است و صحبت من این است که این وکیل، آیا وکیل ما بوده یا وکیل بازیکن؟! آن مدیر باشگاهی که ادعا دارد قوانین فوتبال را می‌داند، چرا به آن بازیکن، هم اس ام اس داده و هم پیام صوتی ارسال کرده تا ما محکوم شویم.

وی گفت: یا باید بگوییم که اطلاعات فوتبالی ضعیفی داریم و یا باید قبول کنیم که این کار عامدانه انجام شده تا بازیکن از تیم ما به فیفا شکایت کند و وکیل باشگاه نیز از بازیکن دفاع کند تا محکوم شویم!

⭕️ سرپرست مدیرعاملی باشگاه تراکتور: فاجعه‌ی ابتلای بازیکنان به کرونا در صورت شروع تمرینات تیم‌ها و ادامه لیگ، نابخشودنی است.

دکتر “میرمعصوم سهرابی در خصوص آخرین وضعیت تیم تراکتور اظهار کرد:

از همان روز اولی که ستاد مقابله با کرونا، انجام تمرینات ورزشی را پرخطر اعلام کرد، تصمیم به تعطیلی تمریناتمان گرفتیم و تا کنون تمرینات تیممان تعطیل بوده و بازیکنانمان به انجام تمرینات انفرادی می‌پردازند.

وی افزود: مربی بدنساز تیم، هر روز به طور مرتب برنامه‌ای را برای تمرین در منزل در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد تا سطح آمادگی آنان حفظ شود تا در ادامه فوتبالشان دچار مشکل نشوند؛ هر چند که با توجه به تعطیلی نزدیک به دو ماهه‌ی تمریناتمان، مطمئناً نیاز زیادی برای آماده‌سازی مجدد بدن بازیکنان است تا به شرایط مطلوب سابق برگردند.

دکتر سهرابی بیان کرد: متولیان امر و آن ارگان و اشخاصی که به ادامه مسابقات لیگ نوزدهم اصرار می‌ورزند، آیا می‌دانند که حتی اگر خدایی نکرده، یک بازیکن لیگ به این ویروس کرونا مبتلا شود، چه فاجعه ای رخ می دهد؟! آیا این موضوع را در نظر گرفته اند که به چه قیمتی به دنبال پیگیری لیگ هستند؟!

وی ادامه داد: بیشتر بازیکنان و ورزشکاران، با استناد به نظر کارشناسی شده‌ی کمیته پزشکی فیفا، بر این عقیده‌اند که در صورتی که به کرونا مبتلا شوند، عمر فوتبالی‌شان به پایان خواهد رسید و دیگر قادر به ادامه‌ی ورزش حرفه‌ای نخواهند بود و این بزرگترین ضربه را به فوتبال حرفه‌ای آن شخص و سرمایه‌های فوتبال کشور ما خواهد زد و مسئولان مربوطه باید این موارد را در تصمیم‌گیری‌های خود لحاظ کنند.

وی افزود: باید این را در نظر بگیریم که شرایط فوتبال حرفه‌ای با سایر مشاغل متفاوت است؛ چرا که فوتبال، شغل بازیکنان و منبع درآمد آن‌هاست و درصورتی که فوتبالیستی دچار مشکلی شود، عمر ورزشی‌اش به پایان می‌رسد و دیگر قادر به بازگشت به فوتبال حرفه‌ای و شغلش نخواهد بود.

سرپرست باشگاه تراکتور گفت: فوتبالیست‌ها حق دارند و به دنبال این موضوع هستند که در صورت بروز مشکل احتمالی، چه کسی پاسخگوی پایان عمر فوتبالی شان خواهد بود؟ آیا وزارت ورزش پاسخ آن‌ها را خواهد داد یا فدراسیون و یا باشگاه‌ها و …؟! جان انسان‌ها بسیار مهم‌تر از همه‌چیز است و در اولویت نخست ارزش‌های انسانی قرار دارد و حتی کمیته پزشکی فیفا نیز اخیراً اعلام کرده که هیچ‌چیز به اندازه جان انسان‌ها مهم نیست و فدراسیون‌ها نباید عجله‌ای برای شروع تمرینات و ادامه‌ی مسابقات داشته باشند و این نکته‌ای است که مطمئناً به طور کامل کارشناسی شده و قابل استناد است. حتی بسیاری از لیگ‌های معتبر در سرتاسر جهان، در حال تعطیل کردن و نیمه‌تمام گذاشتن لیگ امسال کشورهایشان هستند؛ اما نمی‌دانم چرا برخی‌ها مصرانه به دنبال شروع تمرینات و پیگیری مسابقات هستند و به این موضوع پافشاری می‌کنند.

⭕️ ویلیان میمبلا به دنبال جدایی از تراکتور

با شیوع ویروس کرونا و توقف رقابت‌های ورزشی، ویلیان میمبلا فاش کرد که قراردادش با تراکتور در ماه جولای (تیر ماه) به پایان می رسد و خواسته او این است که به بازی در خارج از کشور پرو ادامه دهد و به فوتبال این کشور بازنگردد.

میمبلا اخیرا در مصاحبه ای عنوان کرد؛ فکر می‌کنم قراردادم را با تراکتور تمدید نکنم. من منتظرم که قراردادم در ماه جولای (تیرماه) به پایان برسد و با این باشگاه صحبت می کنم تا دریابم که چه کاری می‌توانم انجام دهم تا به پرو برگردم زیرا در اینجا فوتبال وجود ندارد.

 

⭕️ رشید مظاهری نامزد بهترین دروازه‌بان لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۶ شد

دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان و کنونی تراکتور آذربایجان نامزد عنوان بهترین دروازه‌بان لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۶ از نگاه کاربران شد.

برای رای دادن به سنگربان ملی‌پوش و حال حاضر #تراکتور به لینک زیر بروید:

https://bit.ly/3aY7ImH

لینک کوتاه : http://sokhankhabar.ir/?p=58030

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.