تاریخ : پنج شنبه, ۶ آبان , ۱۴۰۰ 22 ربيع أول 1443 Thursday, 28 October , 2021

رضایی: استان‌ها را از استثمار تهران درمی‌آورم/ به‌جای نمایش‌نامه‌خوانی ‌به درد مردم فکر کنید/ نشاط و شادابی را به ایران بازمی‌گردانم

  • کد خبر : 77601
  • 23 خرداد 1400 - 11:29
رضایی: استان‌ها را از استثمار تهران درمی‌آورم/ به‌جای نمایش‌نامه‌خوانی ‌به درد مردم فکر کنید/ نشاط و شادابی را به ایران بازمی‌گردانم

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: دولت ما دولت اقدام و تحول و پایان دادن به وعده‌های بی‌پشتوانه است چرا که زمان شعار تمام شده است.

به گزارش سخن، محسن رضایی ‌در گفت‌وگوی رادیوتلویزیونی با مردم لرستان با بیان اینکه سرزمین ایران بهترین قطعه عالم است اظهار داشت: از چشم‌اندازهای بدیع و اقلیم‌های متنوع، پوشش گیاهی و چهارفصل همیشه پربازده آن طبیعتی را به وجود آورده است که گویی جهان کوچکی در ایران شکل گرفته است.

وی افزود: ایران سرزمین اقوام و قبیله‌های سرشار از غرور و رؤیاهای مالامال از پاکی، شور و مردمی پاک‌نهاد به‌زلالی چشمه‌های جوشان عالم است.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد: هنر امام انقلاب اسلامی این بود که با کمک مردم، عشق به وطن و اسلام همه ایرانیان را دور هم جمع کرد، انسجام بزرگی ایجاد کرد و همه با هم یکی شدیم و بر قامت خود ایستادیم اما متأسفانه سیاست‌های نادرست دولت‌ها در دو سه دهه اخیر سبب شد که این توانایی عظیم و قامت بلند ایران خم شود و مقابل مشکلات احساس ناتوانی و ناامیدی کند.

وی بیان کرد: ما دوباره می‌خواهیم قیام کنیم و روی پای خود بایستیم و حرکتی از نو با دولتی نو آغاز کنیم، امام راحل در انقلاب اسلامی اقوام و همه استانها را دور هم جمع کرد و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و غرب و شرق نتوانستند مقابل ملت ایران ایستادگی کنند، امام راحل برای بار دوم نیز با جمع کردن همه اقوام و استان‌ها در یک جنگ تحمیلی که ۵ استان کشور اشغال شده بود و بیش از ۴۰ کشور صدام را حمایت می‌کردند همه آنها را به زباله‌دان تاریخ فرستاد.

رضایی گفت: آیا نمی‌توان با دیگر همه اقوام و استانها دور هم جمع شویم و حرکت سومی را با وجود رهبری فرزانه و جوانان غیرتمند شروع و بار دیگر قیام کنیم، این بار یک قیام فرهنگی، اقتصادی، قیامی جهت شکستن محاصره اقتصادی، قیام جهت پیشرفت‌های بزرگ، زندگی بهتر،  قیام جهت تشکیل دولت وحدت ملی، قیام برای اینکه همه ایرانیان ایرانی هستند و شهروند درجه‌یک و درجه‌دو در قاموس نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: این‌گونه نیست که انتخابات از قبل مهندسی شده باشد و اسم فرد خاصی از صندوق بیرون بیاید بلکه این شما مردم هستید که سرنوشت صندوق‌ها را تعیین خواهید کرد و خواهید گفت که اراده اصلی و انتخاب اصلی در دست شما است، دوباره می‌خو‌اهیم با قیام سوم آغاز کنیم برای زندگی بهتر، بهزیستی، سربلندی برای کشاورزان، کارگران، معلمان، برای زدودن غم‌وغصه از چهره بهترین مردم روی زمین یعنی ایرانیان و همچنین قیام سوم برای پیشرفت ایران، دستیابی به قله‌های بلند همچون دفاع مقدس به‌شرط اینکه همه با هم حرکت کنیم.

ایجاد مناطق اقتصادی و دادن اختیار به استان‌ها

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: ما با ایجاد مناطق اقتصادی و دادن اختیارات و مسئولیت به استانها به‌طوری که این‌گونه باشد که مردم استانی که سپرده خود را در بانکها گذاشتند در استان خودشان هزینه شود نه اینکه ۴۰ درصد سپرده هر استانی به تهران بیاید با تبدیل شدن به ارز از کشور خارج شود، دوباره استانها و اقوام مختلف را به میدان می‌آوریم.

وی با بیان اینکه قرار نیست تهران استان‌ها را استثمار و خارج از ایران تهران را استثمار کند اظهار داشت: ما به این استثمار که نیروهای انسانی و ثروت استانها به تهران و از تهران به خارج از کشور سوق می‌دهد، با ایجاد قطب‌های اقتصادی و دادن مسئولیت به استانها پایان می‌دهیم.

رضایی اضافه کرد: دولت ما دولت اقدام و تحول، پایان دادن به وعده‌های بی‌پشتوانه است چرا که زمان شعار تمام شده است و دولت ما که دولت اقدام و تحول است برای هر استانی خاص آن استان با کمک مردم همان استان در اختیار داریم و این‌گونه نیست که نسخه مخصوص خود استان نوشته نشود.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد: در دولت اقدام و تحول متناسب با ظرفیت‌ها، استعدادها، قابلیت‌ها و توانایی‌های هر استان نسخه پیشرفت و بهبود زندگی را در استانها تهیه و اجرا می‌کنیم، البته برخی مسائل همچون یارانه ۴۵۰ هزار تومانی عمومی همه استانها است.

وی بیان کرد: دلیلی ندارد اگر فولاد که باید در منطقه‌ای باشد که نیاز به آب فراوان دارد به مرکز کشور و یا نزدیک معادنی منتقل شود که مشکل خشکسالی ایجاد شود.

رضایی گفت: اختیارات تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری را نیز در زمینه اقتصاد به استانها واگذار می‌کنیم که مناطق اقتصادی در استانها ایجاد شود چرا که استان‌ها در ایران با توجه به ظرفیت‌هایی که دارند می‌توانند به‌اندازه یک کشور تولید داشته باشند.

وی تصریح کرد: ۲۵ کشور اروپایی سرزمینشان در ایران جا می‌گیرد، ایران بسیار بزرگ است به‌شرط به صحنه آمدن همه مردم برای آمدن دولت اقدام و تحول و تمام ایران تبدیل به کارگاه‌های بزرگ اقتصادی می‌شود اما مشروط به اینکه جوانان نشاط داشته باشند و استفاده از ظرفیت بانوان، رعایت آزادی‌های اجتماعی در چارچوب قانون، به جوانان گیر ندهیم بلکه با بالا بردن توانایی‌ها و مهارت‌های آنها اجازه فعالیت بدهیم و اگر این اقدامات را انجام بدهیم زندگی مردم را بهبود می‌بخشیم و ایران را به قله‌های بلند می‌رسانیم.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: در دولت اقدام و تحول بنده این تجربه را دارم که چگونه می‌توان جوان‌های ۱۸ الی ۲۰ ساله و کلیه اقوام ایران را دور هم جمع کرد و کارهای بزرگی همچون آزادسازی خرمشهر انجام داد.

وی اظهار داشت: آیا بیرون کردن فقر، گرانی، بیکاری و تبعیض اهمیت و ارزشش کمتر از سربازان صدام از خرمشهر است؟ دولت اقدام و تحول با کمک شما مردم، به‌اذن پروردگار متعال و حمایت‌های حضرت ولی عصر(عج) و همچنین سیاست‌های داهیانه رهبر انقلاب این کار را می‌کنیم.

استانداران دولت اقدام و تحول را از مردم همان استان‌ها انتخاب می‌کنیم

رضایی افزود: برای رسیدن به برنامه‌هایی که داریم استانداران دولت اقدام و تحول را از مردم همان استان‌ها انتخاب می‌کنیم،کدام استان است که مردان و زنان بزرگی نداشته باشد؟ بلکه در هر استان و قومش مردان و زنان بزرگی هستند که مورد غفلت قرار گرفته‌اند و همچنین برای انتخاب استانداران و مدیران استانی پارتی‌بازی نمی‌کنیم بلکه مجمعی از نخبگان را شناسایی، ارزیابی و سپس یک نفر را خارج از هر باند، گروه و جناح انتخاب می‌کنیم.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد: در دولت اقدام و تحول کمک می‌کنیم با امکانات پژوهشی و اطلاعاتی که در اختیار داریم به مدیران استان کمک می‌کنیم و آنها را رها نمی‌کنیم و همچنین با همه توان پشت‌سر استانداران هستیم ولی اجازه تصمیم‌گیری را به خودشان می‌دهیم.

وی بیان کرد: اولین توجه ما در دولت اقدام و تحول به اقشار آسیب‌پذیر، معلمان، کشاورزان، کارگران و حتی کارکنان دولت است، علاوه بر یارانه ۴۵۰ هزار تومانی مسئله اشتغال و تولید در استانها با حمایت دولت مرکزی حل شود.

رضایی گفت: از جمله مهمترین کارهایی که در دولت اقدام و تحول خواهیم کرد این است که نهضت بزرگ خانه‌سازی ایرانیان را راه‌اندازی می‌کنیم و با آورده ۳۰ میلیون تومان (۱۰ درصد) ۹۰ درصد هزینه‌ها را بانک‌ها با قرار گرفتن همان خانه در وثیقه بانک با مالکیت مردم پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: در اروپا و و آمریکا وام‌های رهنی وجود دارد، من تعجب می‌کنم کسانی در اروپا و آمریکا درس خواندن افکار غربی را می‌آورند اما تجربه‌های غربی را در ایران پیاده نمی‌کنند، چنانچه مسکن را راه بیندازیم ۳۰۰ صنعت پشت‌سر آن همچون در و پنجره سازی، سیمان و غیره راه‌ا‌ندازی می‌شود.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: اسفا از گروه‌های سیاسی که سرگرم دعوا با خودشان هستند، نمایش‌نامه درست و شعبده‌بازی می‌کنند، به فکر مردم باشید چرا که صاحب این مملکت مردم هستند آن هم بهترین مردم عالم، بر همین اساس من و دوستانم همچون دوران جنگ که زیر شیمیایی و بمباران رفتیم بار دیگر خودمان را سپر ملت ایران و مشکلات را حل می‌کنیم و نمی‌گذاریم غم‌وغصه‌ای که به چهره ملت ایران نشسته است تداوم پیدا کند.

وی اظهار داشت: اجازه نمی‌دهیم نان قرضی، زباله‌گردی و کول‌بری بر قامت بلند ملت ایران بنشیند، من معتقدم حفظ کرامت استانی مهمترین هدفی است که دولت من باید در قبال شما مردم عزیز انجام بدهد، این‌که نشاط و شادابی در زندگی شما مردم موج بزند مهمترین آرزوی دولت من است.

رضایی افزود: مسئله ازدواج جوان‌ها برای من بسیار مهم است، مسئله این است که حقوق خانه‌داری را رعایت می‌کنیم من معتقدم در هر خانه‌ای دو نفر کار می‌کند مرد بیرون از خانه کار می‌کند ولی اگر زحمات زن در داخل خانه کار حساب نشود و به آنها حقوق پرداخت نشود هزینه مردی را که بیرون از خانه است زن و بچه‌ها می‌پردازند، آیا تربیت فرزند شغل نیست؟

پرداخت حقوق به زنان خانه‌دار

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد: در دولت ما همه خانم‌های خانه‌دار در گروه اول که بیشتر از سه ماه در ارتباط با تربیت فرزند و سه ماه حفظ سلامت و بهداشت ببینند حقوق پرداخت می‌کنیم و همچنین مسئله کرامت انسانی را از داخل خانه شروع می‌کنیم تا به شهرها و استانها برسد.

وی بیان کرد: سعی می‌کنیم رونق اقتصادی از پایین به بالا بجوشد و اقتصاد ملی از پایین به بالا بجوشد وگرنه دولت‌هایی که می‌آیند یک توده برفی به‌نام نفت در دست دارند از بالا که دست به دست می‌شود و در وسط راه این پدیده برفی آب می‌شود و به زندگی مردم چیزی نمی‌رسد.

رضایی با ابراز اینکه “چون مسئله من حفظ کرامت انسانی خانواده‌های ایرانی است با برنامه‌ریزی اقتصاد کشور را عوض می‌کنیم” گفت: انتخابات ۱۴۰۰ رویداد بسیار بزرگ و مهمی است و من از شما مردم انتظار دارم همان‌گونه که در تمام دوران‌های ایران اسلامی به‌ویژه ۴۰ سال اخیر و پیروزی انقلاب و همچنین دفع تهدیدهای دشمنان از سرزمین ایران همیشه پیشگام و در صحنه بودید در این رویداد بزرگ با همه توان در صحنه باشید.

وی با اشاره به برنامه‌های دولت اقدام و تحول برای استان لرستان تصریح کرد: برای استان لرستان یک سند اقدام و تحول درست کرده‌ایم که در زمینه کشاورزی، گردشگری، صنعت، معدن، زیرساخت‌ها، ترانزیت و راه‌آهن به‌طور تفصیلی در خرم‌آباد به‌عنوان مرکز استان پس از تشکیل دولت امضا می‌کنیم و به اطلاع مردم می‌رسانیم.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: علاوه بر بهره‌مندی مردم لرستان از مسائل ملی همچون یارانه ۴۵۰ هزار تومان و حقوق زنان خانه‌دار سند اقدام و تحول ویژه استان لرستان به‌عنوان میثاق بین دولت و مردم لرستان تهیه می‌شود.

بیکاری استان لرستان همیشه در صدر است

وی با اعلام اینکه بیکاری استان لرستان همیشه در صدر است، ۳۰ درصد جامعه شهری و ۵۳ درصد جامعه روستایی استان در محرومیت به‌سر می‌برند اظهار داشت: اخیراً منطقه ویژه اقتصادی خرم‌آباد تصویب شده است و امیدواریم منطقه ویژه بروجرد که راکد است کمک جدی به اشتغال استان لرستان کند اما برنامه ما برای استان لرستان بیشتر از این موارد است.

رضایی افزود: استان لرستان ظرفیت‌های بسیار خوب و کم‌سابقه همچون مناطق خوش‌آب‌وهوا و گردشگری طبیعی  دارد البته گردشگری باستانی، تاریخی و فرهنگی در استان نیز جای کار فراوان دارد.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد: آب بسیار عظیمی از سرچشمه‌های استان لرستان عبور می‌کند و وارد استان‌های جنوبی می‌شود ولی استان با کمبود آب مواجه است که این امر قصه دردناکی است و همچنین احداث برخی سدها همچون سد بختیاری معطل باقی مانده است.

وی بیان کرد: ایجاد صنایع تبدیلی در استان بسیار نقش مهمی در استان دارد که مغفول مانده است و تولیدات کشاورزی که در برخی شهرهای استان بی‌نظیر است ولی به‌صورت خام و بدون بهره‌برداری برای مردم باقی مانده است.

لینک کوتاه : http://sokhankhabar.ir/?p=77601

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.