تاریخ : دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰ 17 ذو الحجة 1442 Monday, 26 July , 2021
بیگی، نماینده مردم تبریز، آذر شهر، اسکو:

اشخاصی که توانایی ایجاد راحتی، فراغت، رفاه و بهداشت را دارند باید بیش از سایرین مورد استقبال مردم قرار گیرند

  • کد خبر : 76535
  • 02 اردیبهشت 1400 - 15:01
اشخاصی که توانایی ایجاد راحتی، فراغت، رفاه و بهداشت را دارند باید بیش از سایرین مورد استقبال مردم قرار گیرند

اشخاصی که توانایی ایجاد راحتی، فراغت، رفاه و بهداشت را دارند باید بیش از سایرین مورد استقبال مردم قرار گیرند.

به گزارش سخن، احمد علیرضابیگی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در گفتگو با خبرنگار سخن در رابطه با مسئولیت شورای شهر اظهار کرد: مسئولیت شورا این است که بتواند قابلیت ها و ظرفیت های شهر را به نحوی متجلی نماید که بتواند موجبات راحتی، فراغت، رفاه، بهداشت، رفت‌آمد روان و … را فراهم کند.

وی ادامه داد: افرادی که بتوانند این قابلیت ها را متجلی کنند طبیعتا باید بیش از سایرین مورد استقبال مردم قرار گیرند. البته طبیعی است که در زمان انتخابات حرفهای زیبا زیاد زده می شود ولی افرادی که در گذشته شان آثاری از این قابلیت ها دیده شود قطعا مورد اقبال مردم قرار می‌گیرند.

بیگی در رابطه با مدیریت شهری اذعان داشت: اگر بنا باشد که مدیریت شهری را به بخشی از منابع دولتی متصل و مرتبط کنیم و به ارقامی که از ساخت و ساز و عوارض بدست بیاید اتکا کنیم طبیعتا نمی‌توانیم این شاخص ها (شاخص های مدیریت شهری) را ارتقا دهیم و شاهد ایجاد شاخص ها باید در ابعاد مختلف از جمله فضای سبز، حوزه پسماند، ترافیک، فضای ورزشی… باشیم.

این نماینده مجلس بر موضوع اقتصاد شهر تاکید کرد و افزود: موضوع مهم، اقتصاد شهر می باشد؛ در کنار شاخصه های مدیریت شهری ما باید بواسطه اینکه حسن تصمیم گیری ها توسط شورای شهر اتفاق بیفتد به اقتصاد شهر توجه کرده و شاهد فعال بودن، پویایی و رونق اقتصادی باشیم.

وی ادامه داد: اگر بنا باشد که ما همه چیز را بر پایه تعرفه عوارض متمرکز کنیم در واقع ثروت دست مردم را از طریق عوارض و مالیات از دستشان میگیریم و چیزی نمی ماند که مردم بتواند بواسطه آن ظرفیت های مالی، امکان توسعه و گشایش در زندگی خودشان ایجاد کنند.

بیگی تاکید کرد: لزوما ما باید به حوزه سرمایه گذاری توجه زیادی کنیم و به امکانات و ظرفیت های بالای شهر دقت داشته باشیم.

وی افزود: مثلا اتوبان تبریز-سهند و یا قطعه نهایی آزادراه تبریز-میانه که ایجاد شده
و برای عبور این آزادراه ها از شهر و روستاها چقدر ظرفیت ها خودنمایی می‌کنند که می‌تواند توسعه شهر نشینی و ساخت و سازهای مناسب در آنجا اتفاق افتد در واقع اینها سرمایه های شهری است که شهرداری باید بتواند اینها را به ثروت و دارایی تبدیل کند.

نماینده تبریز توضیح داد: این ثروت و دارایی ها می‌توانند در مسیر رفاه شهرنشینان مورد استفاده قرار گیرند.

وی گفت: این موارد امکان پذیر نیست مگر اینکه بتوانیم فرهنگ سرمایه گذاری و فرهنگ پذیرش سرمایه گذاری را توسعه دهیم.

وی ادامه داد: شما تصور کنید مکان لاله پارک کنونی در گذشته بیابان برهوت بود سرمایه در کنار این زمین قرار گرفته که توانسته است تبدیل به لاله پارک شده و نمادی برای شهر تبریز شود.

وی در خصوص ویژگی اعضای شورای بیان کرد: اعضای شورای شهر ما در این جهات باید از نظرات خوب و والایی بهره مند باشند که بتوانند منابع لازم را برای امکان زندگی (از ابعاد مختلف فرهنگی، نشاط و آسایش در شهر برای شهروندان) فراهم کنند.

این نماینده مجلس در رابطه با شیطنت های برخی رسانه ها و هواداران و کاندیداها اظهار تاسف کرد و‌ گفت: بد اخلاقی انتخاباتی سنت سیئه ای است که نه تنها در انتخابات شورای شهر بلکه در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس نمایان می شود؛ و برخی افراد چون چیزی برای بیان خود ندارند ناچار می‌شوند برای اثبات خود دیگران را تخریب ‌کنند که کار بسیار ناروا و ناپسند است و چه بسا مردم بر اساس این ها می‌توانند معیار خوبی ( جهت انتخاب و گزینش درست)به دست بیاورند.

احمد علیرضا بیگی در خصوص عملکرد شورای پنجم شهر تبریز تصریح کرد: شورای شهر تبریز، شورایی سیاسی بود و حدود ۶ ماه قبل که ما را برای اولین بار به شورا دعوت کردند من در آنجا هم گفتم که روا نبود که شما اینگونه رفتار کنید و شما فارغ از مسایل سیاسی باید از تمام ظرفیت ها بهره مند می‌شدید لکن چون ایده سیاسی داشتید مثلا بعد ۴-۵سال هنوز الان بنده را بعنوان نماینده تبریز شناختید!؟ و بنده فقط در جلسه معارفه شورا حضور داشتم و بعد از آن هیچ خبری نشد و شما ما را بعنوان نماینده قبول نکردید.

وی تاکید کرد: این موضوع(سیاسی بودن شورا) خودنمایی کرد و کشمکش های سیاسی که رخ داد باعث شد ۴سال فرصت های یک شهر از دست رفت و می توانست آثار بهتر و قابل توجهی در این۴سال حاصل شود اما آنطور که باید نتیجه خوبی به دست نیامد.

وی گفت: بنظر من شورای پنجم شهر تبریز نمره خوبی نمی‌گیرد.

بیگی در رابطه با حضور مردم در انتخابات بیان داشت: چندین سال قبل مردم اهمیت شورای شهر را آنطور که باید حس نمی‌کردند؛ اما بتدریج دریافتند که کارآمدی اعضای شورای شهر چقد می‌تواند در زندگی آنها اثر مستقیم داشته باشد.
وی ادامه داد: اگر مردم بدانند که آبادانی بیشتر شهر، استفاده مفید از ظرفیت های شهری، به دست خودشان امکان پذیر است و با انتخاب آنها رقم می‌خورد و بدانند که انتخاب شورای شهر تاثیر مستقیمی در زندگی روزمره شان دارد در این صورت به بهترین نحو این انتخاب را انجام می‌دهند و در انتخابات حضور می‌یابند.

بیگی ادامه داد: انتخابات اعضای شورای شهر با انتخابات مجلس و ریاست جمهوری متفاوت است چرا که آثار انتخابات مجلس و ریاست جمهوری بتدریج در زندگی نمود پیدا می کند اما تصمیم گیری های شورای شهر بلافاصله در زندگی روز مره‌ی مردم خود نمایی می‌کند.

لینک کوتاه : http://sokhankhabar.ir/?p=76535

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.